הקנדים לא עמדו בעסקה - ומירילשוילי רכש 5% מהכשרה אנרגיה

העסקה עם הקרן הקנדית VNG שהיתה אמורה להכניס כסף לקופת החברה בוטלה ■ המיליארדר היהודי גיאורגי מיכו מירילשוילי יעביר לחברה 40 מיליון שקל במזומן הדרושים לה לביצוע קידוח מירה

ליאור זנו

חברת חיפושי הגז ונפט הכשרה אנרגיה שבשליטת עופר נמרודי פירסמה הבוקר הודעה מפתיעה: המיליארדר הגיאורגי-יהודי מיכאיל (מיכו) מירילשוילי רכש 5.2% מהחברה תמורת 40 מיליון שקל מיידיים במזומן, לפי מחיר השוק של המניה הבוקר. מירילשוילי נכנס לנעליה של הקרן הקנדית VNG, שהחליטה שלא העבירה להכשרה את סכומי הכסף להם התחייבה בתמורה למניות. הכשרה אנרגיה חייבת את המזומנים הללו כדי לעמוד בעלויות קידוח מירה בו היא מחזיקה 42%.

הכשרה אנרגיה נמצאת בימים מכריעים לקיומה: בשבועות האחרונים מתנהל קידוח האקספלורציה ברישיון החיפושים הימי מירה, 40 ק"מ מחופי חיפה, שיעיד אחת ולתמיד האם קיימים נפט או גז במקום בכמות כלכלית להפקה - או שמדובר באכזבה ו-100 מיליון דולר שהשקיעו יחד כל השותפות בקידוח ירדו לטימיון.

מיכאיל מירילשוויליצילום: זק"א

בנוסף, יקבל מירילשווילי אופציות לא סחירות ל-44.4 מיליון מניות נוספות הניתנות למימוש לפי מחיר מימוש של 0.9 אגורות, גבוה ב-23% ממחיר המניה היום. האופציות ינתנו למימוש למשך שלושה חודשים, ואם יעשה כן מירילשוילי, הוא יחזיק בכ-10% בחברה בסך הכל, ויזרים לה 40 מיליון שקלים נוספים, כאשר בעלי המניות הקיימים ידוללו.

לגבי הקרן, כותבת הכשרה כי ההארכה האחרונה שהכשרה נתנה לקרן לבצע את התחייבות ההשקעה שלה פקעה, מבלי שזו אכן מימשה. לפי הכשרה היא "שומרת בידיה את הזכות לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותה עם ביטוח ההתקשרות, הן נגד הקרן והן באופן אישי נגד ניקו קרוגר, אשר פעל מטעם הקרן והציג בפני החברה כי הוא מוסמך לחייבה בהסכם ההשקעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker