אלקטרה תגייס כ-60 מיליון שקל באג"ח הנסחרות בתשואה של 5.4%

סדרת האג"ח נסחרת בין הגופים המוסדיים (רצף מוסדיים) ■ חברת הדירוג מידרוג העניקה לחברה דירוג של A1 להנפקה: "לחברה היקף פעילות רחב ומגוון התומך ביציבות ההכנסות והרווחים לאורך זמן"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הדירוג מידרוג העניקה לאלקטרה דירוג של A1 (בינוני-גובה) להנפקת אג"ח בהיקף של 60 מיליון שקל (ערך נקוב). החברה, שמנוהלת בידי איתמר דויטשר, מתכוונת לבצע הרחבה של סדרת אג"ח ג', הנסחרת בין הגופים המוסדיים בלבד ולא בשוק הסחיר. הסדרה נסחרת בתשואה של 5.4% במח"מ של 3.77 שנים (לפי ציטוטים של חברת שווי הוגן).

אלקטרה עוסקת בייצור והתקנת מערכות מיזוג אויר מרכזי, מעליות ומוצרי תשתית חשמליים. החברה, שנשלטת בידי אלקטרה החזקות של גרשון זלקינד (59%), נסחרת בתל אביב לפי שווי של 1.01 מיליארד שקל והיא מעסיקה כ-3,400 עובדים בישראל ובחו"ל. ההנפקה מיועדת לתשלום חלויות שוטפות של חוב פיננסי.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: עופר וקנין

בנימוקים להחלטת הדירוג, ציינו במידרוג כי לחברה היקף פעילות רחב ומגוון התומך ביציבות ההכנסות והרווחים לאורך זמן. כמו כן ציינו שם כי החברה מתאפיינת בפיזור עסקי רחב של פרויקטים ושל לקוחות, ושצבר ההזמנות של החברה מסתכם בכ-6.6 מיליארד שקל - בעיקר כתוצאה מפרויקט עיר הבה"דים בו צפויה אלקטרה לקחת חלק.

עם זאת, במידורג ציינו כי הם מעריכים שתהיה התמתנות מסוימת בצבר ההזמנות בטווח הזמן הבינוני, על רקע ההאטה הכלכלית במשק ובשוק הנדל"ן. "החברה חשופה לענף קבלנות הבנייה והתשתיות, המאופיין במחזוריות כלכלית, פעילות פרויקטאלית ורווחיות נמוכה יחסית. החברה פועלת בהתמדה להגדיל את מרכיב ההכנסות משירותי האחזקה, על מנת לצמצם את חשיפתה למחזוריות בתחום הקבלנות".

בנוסף, במידרוג מדגישים כי לחברה מינוף גבוה יחסית, לצד יתרות מזומן בהיקף משמעותי שהיא מחזיקה לאורך זמן. כמו כן, הם מציינים מספר גורמים שיכולים להוביל לירידה בדירוג, בהם פגיעה משמעותית ברמת הנזילות ביחס לחוב בעקבות הגברת חלוקת הדיבידנדים והעמקת ההשקעות בפעילות יזמית, לרבות פעילות נדל"ן, באופן שיוביל לגידול בסיכון העסקי והפיננסי.

סדרה ג' של אלקטרה, שהונפקה באפריל 2007, נושאת ריבית שנתית של 5% וצמודה למדד. הערך הפארי (מחיר האיגרת לו הייתה נפדית היום בשקלול תשלומי הקרן, הריבית וההצמדה) של האיגרת עומד כעת על 119.6 שקל. בהנפקה דומה שביצעה אלקטרה בחודש מארס גייסה 107 מיליון שקל. אז האיגרות הונפקו תמורת מחיר הפארי של 119.5 שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker