בלעדי

ניגוד עניינים? תיק הנוסטרו של הרכבת עובר למודוס

בהחלטה להעביר את התיק של רכבת ישראל מבית ההשקעות אינפיניטי למודוס, מקבוצת הבינלאומי, היתה מעורבת מנהלת הכספים החדשה - המשמשת במקביל דירקטורית ביובנק, מקבוצת הבינלאומי גם הוא ■ הרכבת: "ההליך נעשה על פי נהלים וכללים ברורים"

נועם בר

רכבת ישראל מעבירה את ניהול תיק הנוסטרו שלה מבית ההשקעות אינפיניטי לחברת ניהול התיקים מודוס מקבוצת הבנק הבינלאומי. מדובר בתיק עם כ-300 מיליון שקל, אותו ניהל אינפיניטי משנת 2009 תמורת דמי ניהול שנתיים של 0.15% מהנכסים.

בהחלטה להעביר את התיק מאינפיניטי למודוס הייתה מעורבת מנהלת הכספים החדשה של רכבת ישראל, קרן אצלן, שמכהנת במקביל גם כדירקטורית ביובנק מקבוצת הבנק הבינלאומי.

צילום: שמוליק רחמני

זהו תיק אחד מתוך שישה תיקים בהיקף כולל של 1.7 מיליארד שקל שרכבת ישראל הוציאה לניהול אצל מנהלים חיצוניים בבתי השקעות וחברות ניהול תיקים. יתר התיקים מנוהלים בשנים האחרונות על ידי בתי ההשקעות מיטב, כלל פיננסים, פעילים, תמיר פישמן ותכלית. עד לפני כשנה היה גם בית ההשקעות דש בין מנהלי התיקים שנבחרו על ידי רכבת ישראל, אלא שבשל חוסר הסכמה על גובה דמי הניהול, הוא החליט לוותר על התיק ובמקומו נבחר כמנהל, בית ההשקעות תכלית.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "העברת התיק המנוהל מאינפיניטי למודוס נעשתה כחלק מרוטציה בין 11 חברות, שנעשית על פי פרמטרים וסדר מסוים. ההליך נעשה על פי נהלים וכללים ברורים וקיבל את אישורה של רשות החברות ודירקטוריון הרכבת".

מבית השקעות אינפיניטי נמסר בתגובה: "אינפיניטי מספק את שירותיו ללקוחות רבים בארץ ובחו"ל, במסירות, מקצועיות ובהצלחה רבה. אינפיניטי ניהל את התיק של רכבת ישראל במשך שלוש שנים ובסוף חודש יוני הגיע החוזה לסיומו לשביעות רצון כל הצדדים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker