מריל לינץ': "ההאטה בצמיחת צ'ק פוינט נובעת מקניבליזציה פנימית"

משאירים את מחיר היעד למניה על 52 דולר - גבוה ב-7% ממחירה הנוכחי בשוק

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

ענקית אבטחת המידע הישראלית צ'קפוינט פרסמה אתמול את דו"חותיה שאמנם פספסו את התחזיות בשורת ההכנסות, לראשונה מזה 6 שנים, אך בכל זאת העלו את מנייתה בנאסד"ק ב-6.8% אמש.

בסקירה שפרסם הבוקר טל ליאני, מוביל תחום ציוד התקשורת במריל לינץ', הוא מותיר את מחיר היעד שלו למניה על 52 דולר, גבוה ב-7% ממחירה הנוכחי בשוק, ומשקף מכפיל הכנסות חזוי של 14.

ליאני צופה כי "החברה תחזור בסופו של דבר לגידול של 10% בהכנסות אשר בשילוב גידול ברכישה העצמית של מניות עשויי להוביל לגידול של 12-13% ברווח למניה". זאת, למרות האקלים המקרו הכלכלי השלילי שהשפיע על תוצאות החברה, והוביל אותה להמשך קיטון בהכנסות.

מצד החיוב, מציין ליאני כי הוא אוהב את התחזיות הנמוכות של החברה והמוצרים החדשים שלה. "אנחנו לא רואים סיכון גבוה לתחזיות, אלא אם תהיה הרעה נוספת בסביבה העסקית. לחברה מיצוב תחרותי יציב הנתמך על ידי סל מוצרים חדש ומגוון יותר מרוב מתחרותיה. ההכנסות החוזרות מהוות 60% מהכנסות החברה והן מייצבות את מגמות הצמיחה - במיוחד בסביבה העכשווית. בנוסף, שולי הרווח נשארים גבוהים והחברה ממשיכה להקטין הוצאות".

עם זאת, מציין ליאני לשלילה את האפסייד המוגבל והצמיחה האיטית. לדבריו, העובדה שהכנסותיה של צ'קפוינט צמחו ב-9.3% בלבד ברבעון השני של 2012, לעומת הרבעון המקביל מהווה את הגידול האיטי ביותר מזה 3 שנים. נקודה שלילית נוספת שמציין ליאני הוא כי הגידול בתחום הבילינג של החברה הואט מטווח של 15%-20% במהלך שנת 2011 ל-8.7% ברבעון השני של 2012.

לפי ליאני, "מירב החולשה נובעת מהסביבה העיסקית, אבל תורמת לכך גם קניבליזציה פנימית לכך. מוצרים חדשים בעלי קיבולת הגדולה פי שלושה מהקיימים נמכרים במחיר דומה ומביאים מספר לקוחות לרכוש את המוצר הזול יותר שיש לו קיבולת גבוהה יותר". בנוסף, מציין ליאני גם את ההכנסות משירותים שמאטות ואת התחזיות שרומזת על גידול של 10% ב-2012 לעומת 15% ב-2011.

"בזמן שאנחנו לא מאמינים שזה קשור להפסדים במניה, אנחנו לא רואים שינוי בנתיב הצמיחה של החברה בטווח הקצר ומציינים כי סביבה דומה דחפה את החברה לצמיחה שלילית ב-2008. אנחנו רואים כמה סיכונים ברבעון הרביעי מכיון והחברה שמרה על התחזית השנתית שלה ללא שינוי בעוד שהיא הורידה את התחזית לרבעון השלישי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker