החברה לישראל מוכרת את הפעילות הסולארית לסאנפלאואר ב-48 מיליון שקל

לחברת ICG של משפחת עופר קיים חוב של 50 מיליון שקל, שיועבר במלואו לסאנפלאואר לאחר העסקה; מדובר בשתי התחנות הממוקמות פארן-צופר ובאלון תבור בהספק בינוני כולל של 4.3 מגה-ואט

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

>> אי.סי גרין אנרג'י (ICG), הנמצאת בבעלות מלאה של החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר, מחסלת את אחזקותיה הסולאריות בישראל. ל-TheMarker נודע כי החברה צפויה למכור לסאנפלאואר את שתי התחנות הסולאריות שבבעלותה בתמורה לסכום כולל של 48 מיליון שקל - 22 מיליון שקל בעבור הפרויקט בפארן צופר ו-26 מיליון שקל בעבור הפרויקט באלון תבור.

סאנפלאואר, הנמצאת בשליטת גיל דויטש ואהרון בירם, נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 330 מיליון שקל. למעשה, סאנפלאואר תרכוש מהחברה לישראל את ICG PROJECT, חברה ייעודית שהוקמה לצורך הקמת הפרויקטים. ל-ICG PROJECT קיים חוב של 50 מיליון שקל שיועבר במלואו לסאנפלאואר לאחר העסקה. לפיכך, סאנפלאואר תשלם 98 מיליון שקל בעבור הקמת הפרויקטים.

מדובר בשני פרויקטים של תחנות כוח פוטו-וולאטיות בהספק כולל של 4.3 מגה-ואט (הנחשב בינוני); האחד ממוקם בדרום באזור פארן צופר וכולל כ-40 מערכות של 50 קילו-ואט כל אחת (ובסך הכל 2 מגה-ואט) הנפרשות על פני 30 דונם של גגות ביתיים. הפרויקט מומן במלואו באמצעות בנק דיסקונט בהשקעה של 30 מיליון שקל.

הפרויקט השני כולל זכות הקמה של תחנה כוח פוטו-וולאטית בהספק של 2.3 מגה-ואט על גג מפעל סטאר פלאסט שבאלון תבור. החברה כבר סיכמה על מימון הפרויקט עם הבנקים.

סאנפלאואר נחשבת אחת מחברות הסולאר הגדולות בישראל. לפני ארבעה חודשים חתמה החברה על אחת מעסקותיה הגדולות בתחום הסולאר בתמורה ל-150 מיליון שקל. את הרבעון הראשון של 2012 סיימה החברה עם הכנסות של 14 מיליון שקל - פי 2.5 מהיקף ההכנסות ברבעון הקודם. הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-4.5 מיליון שקל לעומת של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

נראה כי מכירת הפעילות הסולארית של החברה לישראל מסמלת את הרגולציה בענף שממשיכה לזרוע בהלה בקרב העוסקים בו; מתן רישיונות לפרויקטים חדשים עוכבו חודשים, הביורוקרטיה בוועדות התכנון האריכה את זמן הקמתם, ובשנה החולפת כבר החלה רשות החשמל בקיצוץ רטרואקטיבי של התמריצים ליזמים, לנוכח הוזלה משמעותית במחירי המערכות בעולם.

יום טוב סמיה, מייסד ומנכ"ל ICG מסר בתגובה כי "במסגרת האסטרטגיה שלנו להתמקד בפרויקטים גדולים יותר, החלטנו למכור את אחזקותינו בפרויקטים הבינוניים. זאת, לאור התמורה שהוצעה לנו, המגלמת תשואה נאה".

לא היה ניתן להשיג את תגובת סאנפלאואר. משרד עו"ד פישר בכר חן ייצג בעסקה את סאנפלאוור, ומשרד ERM ייצג את ICG.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker