תעודת סל חדשה של תכלית למדד הביומד זכתה לביקושים גבוהים

החברה גייסה 17 מיליון שקל, אך זכתה לביקושים בהיקף של 35 מיליון שקל ■ "תחום הביומד מרכז עניין בשנים האחרונות, וזוכה לתמיכה מצד הממשלה ועידוד מצד הבורסה המקומית", הסביר מנכ"ל תכלית

ערן אזרן

מדד הביומד איבד במהלך השנה האחרונה כ-15% מערכו, אך נראה כי המשקיעים סבורים שהירידות הינן הזדמנות טובה להשקעה. חברת תעודות הסל תכלית, מבית ההשקעות דש איפקס, השיקה אתמול תעודת סל חדשה על מדד הביומד, "תכלית ת"א ביומד", וזכתה לביקושים עודפים.

במסגרת הנפקת התעודה, שהינה תעודת הסל הראשונה המונפקת בישראל על מדד הביומד, גייסה תכלית כ-17 מיליון שקל. החברה זכתה במהלך ההנפקה לביקושים בהיקף של כ-35 מיליון שקל, כך שנענתה ל-48% מהיקף ההזמנות של כל משקיע.

פס ייצור במפעל של גלקסו סמיתקלייןצילום: בלומברג

מדד הביומד הושק במארס 2010, והוא מאגד את כל המניות בתחום הביומד הנסחרות בבורסה (23 מניות כיום). מגבלת המשקל למניה אחת במדד היא 10%. המדד כולל חברות כמו אינטק פארמה, ביוג'ן, ביוליין, קמהדע, פלוריסטם ועוד.

"תעודת הסל תכלית תל אביב ביומד מצטרפת למגוון תעודות הסל של תכלית על המדדים השונים בישראל", הסביר איל סגל, מנכ"ל משותף בתכלית תעודות סל עם השקת התעודה. "זהו אמנם מדד חדש יחסית, אך בתחום המרכז עניין בשנים האחרונות וזוכה לתמיכה מצד הממשלה ועידוד מצד הבורסה המקומית".

תכלית תעודות סל, בניהולם של איל סגל ודוד אללוף, היא החברה השנייה בגודלה בענף תעודות הסל. החברה, שהוקמה באוגוסט 2004, נמצאת כיום בשליטה של דש בית השקעות וקבוצת מייקל דיוויס. החברה מנהלת תעודות סל על מדדי מניות ואג"חים בישראל ובחו"ל ועל מטבעות וסחורות. תכלית מנהלת כיום נכסים בהיקף של כ- 17.5 מיליארד שקל ב-129 תעודות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker