בלעדי

מנכ"ל קרנות הנאמנות של אקסלנס צפוי לעזוב את בית ההשקעות

מאיר מזוז מכהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות; קרנות הנאמנות של אקסלנס סובלות בחודשים האחרונות מפדיונות גבוהים ביחס לענף

נועם בר

מאיר מזוז מנכ"ל קרנות הנאמנות של אקסלנס צפוי לעזוב את החברה לאחר כשנתיים וחצי בלבד בוהם כיהן בתפקיד. ל-Themarker נודע כי בימים האחרונים על רקע חילוקי דעות בין מזוז לבכירים אחרים בבית ההשקעות, ביקש מזוז לעזוב. במחצית הראשונה של 2012 איבדו קרנות הנאמנות המסורתיות של אקסלנס את הסכום הגבוה ביותר בענף, מעל למיליארד שקל. סכום זה מתווסף לכ-300 מיליון שקל שנפדו במקביל באותה תקופה מהקרנות הכספיות.

קרנות הנאמנות של אקסלנס מנהלות כעת 16.6 מיליארד שקל ובכך קרובות לאבד את המקום השלישי בענף, מבחינת גודל נכסים, לטובת מגדל שוקי הון שגייס בתקופה הזו לקרנות המסורתיות שלו כ-1.7 מיליארד שקל. רק לפני שנה נלחם אקסלנס עם הראל פיננסים על המקום השני בענף. כעת הפער בינו לבין קרנות הנאמנות של הראל נפתח ועומד על סכום לא קטן של כ-2 מיליארד שקל.

הרקע לפדיונות הגדולים הוא, בין היתר, חוסר נוכחות במוצרים שזוכים לחיבת היועצים בבנקים ונחשבים למגייסים המרכזיים של התקופה האחרונה כמו קרנות אג"ח בנקים.

מאיר מזוז, אקסלנסצילום: אייל טואג

מזוז הגיע לאקסלנס בתחילת 2010 לאחר עזיבתו של גלעד שמועני. קודם לכן כיהן כיו"ר חברת הקרנות של אקסלנס ויו"ר פריזמה קרנות נאמנות. לפני שנה עם פרישתו של מנהל ההשקעות הראשי של אקסלנס, גילי כהן, הוביל מזוז מהלך לשינוי מבנה מחלקת ההשקעות בחברה. כאשר במקום שכל ההשקעות ינוהלו תחת מחלקה ייחודית כפי שהיה, היא פוצלה הועברה לתוך החברות המנהלות השונות - קופות גמל, קרנות נאמנות ותיקים. בכך קיבל לידיו מזוז אחריות גם על ניהול ההשקעות של קרנות הנאמנות ולא רק על התפעול והמכירות.

מאקסלנס נמסר כי "בין הצדדים מתקיימות שיחות וטרם התקבלה החלטה". מאיר מזוז עצמו ביקש שלא להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker