אורבוטק צללה ב-14% לאחר הורדת תחזית ההכנסות ל-2012

הפחיתה את תחזית ההכנסות בכ-10% מ-500 מיליון דולר ל-430-450 מיליון דולר; הפרקליטות בדרום קוריאה תובעת את החברה על גניבת מידע מסחרי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

מניית חברת אורבוטק, יצרנית מערכות בדיקה אופטיות ליצרניות של מסכים שטוחים ומעגלים מודפסים, צנחה ב-14% במסחר בנאסד"ק. זאת לאחר שהחברה פירסמה אזהרת רווח והגיבה לתביעה בנוגע לגניבת מידע מסחרי בדרום קוריאה על ידי 6 מעובדיה.

במהלך המסחר היום בוול סטריט כבר נפלה המניה ב-25% - הנפילה היומית החדה ביותר של אורבוטק מאז שנת 1991.

רני כהן, מנכ"ל אורבוטקצילום: יח"צ

אורבוטק הפחיתה את תחזית ההכנסות ל-2012 לרמה של 430 עד 450 מיליון דולר כלומר נמוך ב-10% עד 14% מהתחזית הקודמת להכנסות של 500 מיליון דולר ב-2012. החברה מצפה עדיין לעמוד בתחזית הקודמת שנתנה למכירות של 200 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2012.

אורבוטק, שמנוהלת על ידי רני כהן, מסבירה את הפחתת תחזית ההכנסות ברמה הנמוכה של השקעות הוניות בתעשיית המסכים השטוחים, שגורמת לירידה בביקושים למוצרי החברה. רמה נמוכה זו צפויה להימשך במחצית השניה של 2012 ובמחצית הראשונה של 2013.

אורבוטק ציינה כי יצרנים של מסכי LCD דוחים את המועדים המתוכננים של הקמת אתרי ייצור חדשים, ומועדי ההספקה על פי דרישת הלקוחות התקצרו באופן שמשפיע לרעה על יכולתה של החברה לצפות את הביקושים ואת ההכנסות. לדברי החברה, רמת הפעילות למערכות הבדיקה האופטיות של החברה לתעשיית המוליכים למחצה, בניגוד לזו שבתעשיית המסכים השטוחים, צפויה להיות דומה ב-2012 לזו של 2011.

אורבוטק אישרה כי קיבלה הודעה רשמית על תביעה שהוגשה על ידי הפרקליטות בדרום קוריאה נגד החברה הבת הדרום קוריאנית ו-6 מעובדיה, בנוגע לרכישת מידע סודי על לקוחות החברה ושימוש לרעה בו. החברה מכחישה את ההאשמות. עוד מציינת כי בכוונתה להגן על עצמה ועל עובדיה, ומביעה את אמונה במערכת המשפט הדרום קוריאנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום