כלל משפרת את תנאי השכר של עובדיה בעלות של מיליוני ש'

עובד שצבר ותק של שנתיים ומעלה יקבל בכל שנה משכורת 13 מלאה ■ חלק מהעובדים נמצאים במאבק מול ההנהלה בניסיון להקים ועד עובדים בהסתדרות

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

על רקע מאבק העובדים בקבוצת כלל להקמת ועד עובדים, החליטה הנהלת החברה לשפר את תנאי העבודה לעובדי הקבוצה. בין ההחלטות המרכזיות: כל עובד שצבר שנת ותק אחת בקבוצה יקבל משכורת 13 חלקית בגובה חצי המשכורת שלו. עובד שצבר ותק של שנתיים ומעלה יקבל בכל שנה משכורת 13 מלאה.

בנוסף, עובדים בעלי ותק של לפחות שנה ייהנו מקרן השתלמות כשהפרשות המעביד יהיו זהות להפרשות הועבדים בגובה 2.5%. עובדים שלהם ותק של שנתיים ומעלה בחברה יקבלו לקרן ההשתלמות הפרשות מעביד משופרות בגובה של 5%. חלק מעובדי כלל לא קיבלו עד עתה החזר מלא על ימי מחלה ומעתה כל עובדי הקבוצה יהיו זכאים לקבל החזר מלא כבר מהיום הראשון.

מקורבים לכלל מסבירים כי הפערים בין 4,000 עובדי החברה נבעו מערב רב של חברות שכלל רכשה בעבר, כאשר יחד עם הרכישות היא גם ירשה את תנאי השכר שהיו נהוגים באותן חברות וכעת מתבצע יישור קו לכל עובדי החברה והאחדת תנאים.

מנכ"ל כלל, שי טלמוןצילום: עופר וקנין

כל אחת משורת ההחלטות שהתקבלו צפויה לשפר את תנאי השכר של מאות עובדים בקבוצה. היקף העלות לכלל לא ברור אך נאמד במיליוני שקלים בשנה. חלק מעובדי כלל נמצאים בימים אלו במאבק מול ההנהלה בניסיון להקים ועד עובדים שיהיה חבר בהסתדרות. לעובדים דרוש שליש ממספר העובדים כדי שהוועד יוקם, לא ברור עדיין כמה חתימות נאספו אך מובילי המאבק טוענים שמדובר בקרוב לאלף חתימות מתוך כ-1,350 החתימות הדרושות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker