הזרים מכרו באפריל מק"מ ב-1.2 מיליארד דולר

משקי בית ישראליים רכשו באפריל מניות זרות ב-130 מיליון דולר, ואילו המוסדיים המקומיים מכרו ב-100 מיליון דולר

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשקיעים הזרים המשיכו לממש את אחזקתם במלווה קצר מועד (מק"מ) המקומי, וכעת יתרת המק"מ בידי תושבי החוץ חזרה לרמתה מסוף שנת 2009 - כ-1.2 מיליארד דולר, כך עולה מהנתונים שפורסמו היום על ידי בנק ישראל.

המשקיעים הזרים מימשו בחודש אפריל נטו של כ-1.2 מיליארד דולר במק"מ, בעיקר באמצעות בנק זר אחד, לאחר מימושים מצטברים בהיקף של כ-2.8 מיליארד דולר מתחילת השנה.

באפיק האג"חי ממשלתי, פעילותם של תושבי חוץ היתה מאוזנת בחודש אפריל, לאחר מימושים מצטברים מתחילת השנה של כ-0.6 מיליארד שקל. במקביל, השקעות הזרים במניות ישראליות התמתנו והסתכמו בכ-60 מיליון דולר, זאת כשממוצע ההשקעות החודשי מתחילת השנה עומד על 110 מיליון.

ההשקעות הישירות במשק על ידי המשקיעים הזרים, שבוצעו דרך מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו באפריל בכ-550 מיליון דולר, כאשר עיקר הפעילות התרכזה בענפי הטכנולוגיה העילית והבנקאות.

מנגד, המשקיעים הישראליים השקיעו בחודש אפריל במניות זרות בחו"ל כ-30 מיליון דולר נטו, כאשר משקי הבית והמגזר העסקי השקיעו נטו כ-130 מיליון דולר שקוזזו חלקית על ידי מימושי המשקיעים המוסדיים בהיקף של כ-100 מיליון דולר.

כמו כן, באפיק האג"חי בחו"ל נרשמו בחודש אפריל מימושים של תושבי ישראל נטו בהיקף של כ-35 מיליון דולר. עיקר המימושים באג"ח זר בוצעו על ידי המגזר העסקי (כ-90 מיליון) שקוזזו בחלקן על ידי השקעות של משקי הבית (כ-60 מיליון).

בחודש אפריל נרשמו השקעות נטו של כ-20 מיליון דולר בהשקעות הישירות בחו"ל, כאשר עיקר הפעילות התרכזה בענפי הכימיה והתעשייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker