מיכאל רוכוורגר

קבוצת אי.די.בי, בשליטת נוחי דנקנר, קיבלה בסוף שבוע האחרון עדכונים לא מעודדים מארה"ב, שם לאחר דיונים אינטנסיביים שהתקיימו במהלך הימים האחרונים, לא נחתם הסכם מחייב עם גוף זר (שאת שמו כלל ביטוח לא חשפה עד כה) למכירת חברת גארד, חברה הבת האמריקאית של כלל ביטוח, המנוהלת ע"י שי טלמון, תמורת כ-218 מיליון דולר (כ-813 מיליון שקל) ותמורת שחרור מערבות של כלל ביטוח להלוואה של גארד בהיקף של כ-54 מיליון דולר. במקביל ייפתח בימים הקרובים משא ומתן עם גורמים נוספים.

ביטול המגעים הללו, עליהם דווח באפריל האחרון, עלולים לשבש את התוכניות של אי.די.בי פיתוח (המחזיקה בכ-55% מכלל החזקות עסקי ביטוח ומשוועת למזומנים כדי לעמוד בהתחייבויות של מיליארדי שקלים לבעלי האג"ח והבנקים) למשוך דיבידנד גבוה מכלל ביטוח בעקבות השלמת הרכישה, בעוד שהאינטרסים של כלל ביטוח במקרה זה אינן דווקא מכירת גארד במחיר נמוך יותר, לעומת המגעים שנוהלו בעבר עם חברת אמפלוירס למכירת גארד תמורת כ-312 מיליון דולר, שכן גארד הנה חברה ריווחית ויציבה, המנוהלת ע"י שי פוגל ותורמת לכלל ביטוח רווחים של כ-100 מיליון שקל בשנה.

שי טלמון, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: יח"צ

עם זאת, גם אם העסקה הנוכחית למכירת גארד היתה נחתמת, היה לוקח חודשים ארוכים עד שהרגולטור בארה"ב היה מאשר אותה סופית, כך שהדיבידנד השמן לא היה מגיע במהירות כה רבה. באי.די.בי היו מודעים לכך, ולאחרונה כלל ביטוח, הנהנית מעודפי הון מספיקים, הודיעה כי תחלק ב-24 ביוני 2012 לבעלי מניותיה דיבידנד של 250 מיליון שקל שהנהנית העיקרית ממנו הנה אי.די.בי פיתוח שתקבל כ-140 מיליון שקל.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker