חיים ביאור
שלי אפלברג

הנהלת כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר מנסה לסכל את הצטרפות עובדי קבוצת כלל להסתדרות ומינוי ועד יציג לעובדים. מסע השכנועים החל על רקע יוזמת העובדים בשבוע האחרון להקים ועד עובדים יציג בהסתדרות ל-4,000 עובדי קבוצת כלל. העובדים אף מביעים חשש, במייל שכותרתו "אתם חייבים לדעת" ושנשלח ברחבי הקבוצה, לפיו ייתכן שמשרדי חקירות אף מאזינים לשיחות ומקליטים את העובדים.

עובדים בחברה אמרו היום ל-TheMarker כי "הנהלת כלל ביטוח מנסה לחפש את כל אנשי ועד הפעולה. כך למשל, הזמינה את ראש הוועד לבירור לגבי עבירות אותן היא טוענת כי עבר בנושא אבטחת מידע ומסירת נתונים שבבעלות החברה כגון שמות העובדים להסתדרות". עוד טענו כי ההנהלה בודקת מה עשו מארגני הוועד בימי החופש שלהם והאם שהו בבנייני החברה בזמן זה. "ההנהלה שלחה מנהלים עם טופסי ביטול כדי שיחתימו את העובדים הכפופים להם על כך שהם מבטלים את חתימתם על טופס ההצטרפות להסתדרות", טוענים העובדים.

שי טלמון, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: יח"צ

במכתב ששלחה הנהלת כלל לעובדים והגיע לידי TheMarker, נכתב כי "לעובדים יש חופש בחירה וזכות להתאגד, אבל חשוב שתהיה בידיהם התמונה המלאה לכל המידע הרלוונטי. השבוע החלה ההסתדרות להתדפק על דלתנו ולהבטיח הבטחות. לעובדים נשלח ביום אימייל קבוצתי, אחרי שבוצעה חדירה לא חוקית לנתוני סקר השירות החסויים של העובדים ומשם נלקח ללא הרשאה מידע אודותיהם. המייל מציע לעובדים להצטרף להסתדרות. חשוב להבין אין ארוחות חינם. במידה ששליש מהעובדים יבחרו להצטרף, כל העובדים יידרשו לשלם דמי חבר בשיעור קרוב לאחוז אחד משכר הנטו - בממוצע לעובד מדובר ב-1,200 שקל לשנה. לאורך השנים יש בקבוצת כלל בטחון תעסוקתי מלא, גם בשנים קשות לא היו פיטורים, בין היתר ב-2009 בוצע קיצוץ בשכר המנהלים כדי להימנע מפיטורי עובדים. לעומת זאת יש המון מקומות עבודה מאורגנים שלמרות שהם חברים בהסתדרות יש שם פיטורים כגון בזק ובנק הפועלים".

עוד נכתב כי "ההסתדרות מבטיחה לפעול להעלאת שכר. בכל הכבוד, לא ברור כיצד יכול צד שלישי שלא מכיר את נתוני הקבוצה להבטיח תוספת שכר שהוא עצמו לא אחראי לתשלום".

איגרת נוספת שלח שי טלמון המנכ"ל, ובה הוא כותב: "חשוב שתדעו, הטעו אתכם. הבטיחו לכם חיסיון אבל בוצע שימוש לא חוקי בנתונים האישיים של העובדים ומשם נלקח מידע אודותיהם וזה הועבר הלאה. אנו עורכים בירור מקיף על מנת לאתר את הגורם המדויק מתוך הקבוצה שפגע בפרטיות העובדים ומסר נתונים לא מורשים להסתדרות או מי מטעמה כאשר יהיו בידינו הממצאים נודיע עליהם. מותר להתארגן אך לא ניתן שיפגעו בעובדים שלנו ובפרטיותם".

יו"ר ועד הפעולה רוני רז אמר בתגובה כי "מכיוון שברצונה של ההנהלה לטרפד את המהלך בכל דרך אפשרית היא כעת מטעה את העובדים לגבי ההסכם של הוועד מול ההסתדרות".

לדבריו, "אנשי הוועד מוערכים מאוד בחברת כלל ביטוח, עובדים כבר שנים רבות וכל מטרתם לדאוג לרווחת העובד. אנו פועלים על פי חוק ויודעים כי הצדק יהיה עימנו . "חלק קטן מהעובדים חושש בעקבות האיומים, אך לעומת זאת חלק אחר חושב כעת כי עוד יותר חשוב לחתום".

רז אף הדגיש כי העובדים ישלמו דמי חבר להסתדרות לפי ההסכם, אך ורק אחרי שייחתם הסכם קיבוצי מול ההנהלה. לטענתו, ההסכם יטיב עם העובדים בצורה משמעותית. "כל עוד לא ייחתם הסכם מול ההנהלה לא ייגבה מהעובדים שקל".

עמוס אייל, מנתח מערכות בכלל ביט, מציין כי "יכול להיות שאני פרנואיד, אבל אני חושב שזה מוזר שֿפתאום התחילו להיצמד לנו לצוואר ולהגיד לנו שמותר לבצע רק שיחות עבודה ולא מעבר לכך. אם ההנהלה היתה רוצה לתת לעובדים הרגשה נעימה, אז היתה באה ומרגיעה אותנו ואומרת ש'מותר לכם להתאגד ולא פתאום לאחר כ-10 שנים שעבדתי בחברה לקרוא לי למנהל. חבר שלי, שהוא מנהל בחברת כלל ביט ניסה להגיד לי שעשיתי טעות. הוא קרא לי טיפש ואמר שיהיה לי הרבה מה להפסיד מהתארגנות. נראה כאילו משהו מלמעלה שלח אותו לדבר איתי. הם יודעים ללמשוך בחוטים, וגרמו לחלק מהעובדים למשוך את בקשת ההצטרפות להסתדרות"

מה גרם לכם לקום ולהתארגן?

"ההפגנות ההמוניות של שנה שעברה עוררו בי את התחושה שחשוב להחזיר את הרעיון הסוציאל דמוקרטי למערכת העבודה בישראל. חבל שאין בחוק חובה לנציגות עובדים, ובנתיים עד שהמחוקק יתעורר אנחנו חייבים להתעורר ולהתאגד בשביל לשמור על הזכויות שלנו. הכי מגוחך הוא שהמנכ"ל באיגרת ניסה לעשות קשר ישיר בין קריסה הסנה לוועד שהיה בה. שמעתי  שלעובדים הזוטרים אמרו שלא כדאי להם להיכנס לרשימה השחורה".

אחד ממארגני הוועד, גלעד שרייבר הוסיף: "אנחנו מתכוונים להקים ארגון עובדים יציג, ולא משנה מה ההנהלה תעשה. כולם צריכים להבין את זה. ההנהלה מצפה מעובדים מסוימים לבחור ב'דרך הנכונה' ורומזת להם את זה בכל מיני שיחות שעד היום לא היו. מנהלים בדרגים יותר בכירים מצלצלים לעובדים, ואומרים שכדאי להם להיות בצד הנכון ולמשוך את הטופס. יש מדי פעם אנשים שמבקשים לבטל את טופסי ההסתדרות".

עוד ציין שרייבר כי "האבסורד הינו שההנהלה מציגה מצג שווא שהיא דואגת לעובדים, ושההסתדרות תביא לקריסה של החברה בשביל לגרום למנהלים לשתף עימם פעולה. יש גם אמירות שהתחילו להפיץ שתמיד הוועד מושחת. מבחינת הלחצים העובדים חוששים שאם המהלך לא יצליח, ההנהלה תחפש את העובדים שחתמו ותעניש אותם. חלק מהאנשים יושבים על הגדר ומנסים לראות מי ינצח בקרב והם יתרמו את קולם לפי מאזן הכוחות".

מכלל נמסר כי "מדובר במקבץ טענות חסרות שחר. אין משרדי חקירות, אין איומים ואין הקלטות. איש לא מחפש את ראשי הוועד, והעובד שהוזמן לבירור, הוזמן לבירור בשל עבירת משמעת חמורה. למיטב ידיעתנו אין יו"ר לוועד הפעולה. אין טופסי ביטול לחברות בהסתדרות, יש רק טפסים להצטרפות ולכן איש לא שלח מנהלים עם טפסים כאלה. איגרת המנכ"ל מדגישה כי לעובדים יש חופש בחירה אך כחלק מאותו חופש חשוב שיהיה בידם את כל המידע והמידע אשר הוצג להם עד כה היה חלקי ומגמתי בלבד. היה דרוש להשלים להם מידע נוסף".

בהסתדרות רואים בחומרה את האיגרת ששיגר טלמון לעובדי כלל ביטוח. במכתב ששיגרו ליו"ר כלל ביטוח אביגדור קפלן ולמנכ"ל החברה טלמון, אומרים מנכ"לית האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, חניטל סוויסה, ועו"ד ענת גוטמן מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי כי "לא נוכל להחריש לנוכח פעולוות בלתי חוקיות שהנהלת החברה נוקטת כנגד העובדים המתארגנים".

השתיים כתבו לקפלן ולטלמון כי ההסתדרות רואה בהתנהלות החברה "התערבות גסה ובוטה בהליך ההתארגנות", ודורשת מבכירי החברה לחדול מפעולות אלה. "הנכם נדרשים לפרסם הנחייה מיידית בכתב, להפסקת כל פעילות שנועדה לגרום לעובדים לבטל את חברותם בהסתדרות", נאמר בפנייה.

עוד הן כתבו כי "הפעלת הלחצים על עובדים בכלל ביטוח, במטרה שימשכו את חתימותיהם מטפסי ההצטרפות להסתדרות, תוך איום שאם לא יעשו כן יילקחו מהם הסוכנים הנמצאים תחת חסותם, הם עבירה פלילית ברת עונשין". העתיקי המכתב נמסרו ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ולחברי ועד הפעולה שהוקם בקבוצת כלל.

עד שנת 95' חלק מעובדי חברות הביטוח היו מאורגנים בהסתדרות. באותה שנה עזבו את ההסתדרות עובדי החברות מגדל וציון, ואיש מהעובדים בענף לא נותר בהסתדרות. חטיבת עובדי הבנקים והביטוח בהסתדרות הפכה באותה שנה לחטיבת עובדי הבנקים בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker