אחרי ירידה של 13%: IBI מעלה המלצה למניית דיסקונט

הבוקר שינה בית ההשקעות המלצתו לדיסקונט מ"ניטראלי" ל"קנייה" עם מחיר יעד של 5.4 שקלים למניה - פרמיה של 25% על מחיר השוק ■ "הפרשות גבוהות בבנקים לא יפתיעו איש"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

לאחר שאיבדה מניית דיסקונט 13% מערכה בחודש האחרון, החליטו הבוקר האנליסטים של בית ההשקעות IBI לשנות את המלצתם מ"ניטראלי" ל"קנייה". מחיר היעד שהציבו נותר בעינו ברמה של 5.4 שקלים למניה, גבוה ב-25% ממחיר השוק, למרות שהמניה צפויה להיגרע ממדד MSCI WORLD בסוף החודש הנוכחי.

צילום: תומר אפלבאום

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

"הפרשות גבוהות בבנקים לא יפתיעו איש בהתחשב במצב השווקים המקומיים ובאירופה" אמר עדי סקופ, אנליסט הבנקים של IBI. עוד הוסיף סקופ כי "אם יציגו הבנקים תוצאות טובות (הפרשות להפסדי אשראי נמוכות), יעלה החשש שנכסי הבנקים אינם מוצגים בשווי נאות".

להערכתו, מחיקות גבוהות בבנקים יהוו צעד שמרני והולם שישווה את הערכת כושר ההחזר שנותן שוק ההון ללווים הגדולים להערכת כושר ההחזר של אותם לווים למערכת הבנקאית. "במכפיל הון של 70% בבנקים הישראלים השוק כבר מתמחר כמה רבעונים חלשים וקפיצת מדרגה בהיקף המחיקות, אך עדיין נותר לבנקים בארץ פרמיה על הממוצע בעולם". 

בסוף חודש מאי צפויים מדדי MSCI להתעדכן בעולם. בשונה מעדכונים קודמים, הפעם צפויים שינויים דרמטיים לגבי המניות הישראליות הנכללות במדד. מתוך 13 מניות ישראליות הנכללות במדד 3 מניות צפויות לצאת: דיסקונט, פרטנר וסלקום. כמו כן, משקלה הכללי של ישראל במדד צפוי לרדת מ-0.27% ל-0.26% כאשר מרבית המניות הישראליות יאבדו ממשקלן.

השינוי הדרמטי שצופה דויטשה בנק, סוחר המט"ח הגדול העולם, הוא למניית דיסקונט. הקרנות הזרות צפויות לטענתו לממש אחזקות בסכום כולל של 140 מיליון שקל (37 מיליון דולר) במניית דיסקונט. מאז הדיווח הראשוני באמצע חודש מאי על הגריעה הצפויה מהמדד, איבדה מניית דיסקונט 12% מערכה כאשר מדד היחס שלה, ת"א בנקים, איבד 4% מערכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker