מיכאל רוכוורגר

קבוצת אי.די.בי אחזקות שבבעלות נוחי דנקנר, הודיעה הבוקר רשמית על העסקה למכירת אחזקותיה בחברת כלל תעשיות למיליארדר לן בלווטניק. העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים ולמימון.

מקורבים למשפחת לבנת, שותפתו של נוחי דנקנר ב-אי.די.בי, בירכו על העסקה ומסרו כי נוכח הנסיבות נכון היה לבצעה. משפחת לבנת תתמקד כעת במאמציה להשלמת עסקת משאב וסביר כי נוכח מכירת כלל תעשיות שנוהלה ב-9 שנים אחרונות ע"י צביקה לבנת ואבי פישר ובה, תתמקד עיקר עניינה של המשפחה שתצא עתה מגרעין שליטה באי.די.בי ותתרכז בניהול עסקיה המסורתיים.

אברהם לבנת ונוחי דנקנרצילום: דה מרקר

נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת אי.די.בי, אמר הבוקר: "אני בטוח כי תחת הנהגתו של מר בלווטניק והצוות המעולה שלו, יחד עם מר אבי פישר, כלל תעשיות תשמור ותעצים את מעמדה כקבוצה עסקית מרכזית במשק הישראלי. מר בלווטניק מזה זמן רב תומך בפעילויות למען הקהילה בישראל והוא תעשיין מהמובילים בעולם. ראוי לציין שבימים אלה של חוסר ודאות כלכלית קבוצה בעלת שם עולמי כמו אקסס בוחרת לבצע השקעה משמעותית בישראל. הצעד הזה משקף את החוסן והפוטנציאל הגדול של השוק הישראלי".

לן בלווטניק ציין כי "כלל תעשיות היא נכס אטרקטיבי עבור אקסס, ונכסיה יוצרים השלמה מצוינת לפורטפוליו הקיים של אקסס. אני מצפה לתחילת העבודה המשותפת עם הצוות הניהולי המכובד והמנוסה של כלל תעשיות".

אבי פישר, המנכ"ל המשותף של כלל תעשיות שימונה ליו"ר החברה, הוסיף: "הרכישה הגדולה הראשונה של אקסס תעשיות בישראל הוא אירוע משמעותי עבור המשק הישראלי. השילוב של קבוצה בינלאומית מן השורה הראשונה יחד עם המסורת החזקה ורבת השנים של כלל תעשיות, יביא את החברה לגבהים חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker