מסע המזומנים נמשך: דנקנר מוכר השליטה בכלל תעשיות ללן בלווטניק

נוחי דנקנר שהה בסוף השבוע האחרון בלונדון וסיכם עם בלווטניק על מכירת השליטה בחברה בכ-1.3 מיליארד שקל ■ לאור ניסיון העבר של עסקות כמו מכירת כלל ביטוח ושופרסל שלא הושלמו, עדיין לא ברור האם העסקה אכן תושלם

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים75
מיכאל רוכוורגר

אחרי שהצהיר ששודר במהדורת החדשות המרכזית הערב כי ישלם את כל הכסף ולא יעשה תספורות לבעלי האג"ח, נוחי דנקנר היו"ר ובעל השליטה בקבוצת אי.די.בי ממשיך במסע המימושים של נכסי הקבוצה בכדי לפרוע את התחייבויותיה לבעלי האג"ח המסתכמים בעשרות מיליארדי שקלים.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021.

ל-TheMarker נודע כי דנקנר סיכם במהלך סוף שבוע האחרון עם לן בלווטניק, איל הון רוסי-אמריקאי, על מכירת השליטה בחברת כלל תעשיות, הנסחרת לפי שווי שוק של כ- 1.8 מיליארד שקל ומוחזקת ע"י אי.די.בי פיתוח בכ-60.5%. העסקה משקפת לכלל תעשיות מחיר של 2.55 מיליארד שקל - פרמיה של כ-40% לעומת מחירה בבורסה אך נמוך בעשרות אחוזים לעומת המחירים שעליהם ניהל משא ומתן על מכירת החברה למשפחת לבנת. לפי הערכות, המכירה לקרן זרה תכלול גם את מכירת משאב, בעלת השליטה במונופול המלט נשר ובחברת תעבורה.

בלווטניק הינו איש עסקים רוסי-אמריקאי, שדורג ב-2011 במקום ה-80 בדירוג "פורבס" את  האנשים העשירים, עם הון של למעלה מ-10 מיליארד דולר. שמו של בלווטניק הוזכר בעבר בקשר לאפשרות לרכישת השליטה בעיתון "מעריב", וכן בחברת הכבלים yes. נכון להיום ההשקעה הבולטת של איל ההון הרוסי-אמריקאי היא אחזקה של כ-30% בחברת RGE של אביב גלעדי.

נוחי דנקנרצילום: מוטי קמחי

לאור ניסיון העבר של עסקות כמו מכירת כלל ביטוח ושופרסל שלא הושלמו עדיין לא ברור האם עסקה אכן תושלם. במידה שהעסקה תושלם הדבר ישפר את מצב נזילותה של אי.די.בי פיתוח.

דובר אי.די.בי סירב להתייחס לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker