ליאור זנו

בינואר הודיעה חברת חיפושי הגז הכשרה אנרגיה, שבשליטת עופר נמרודי, כי הגיעה להסכמות עם ממשלת אלבניה לרכישת שלושה רישיונות חיפושים בים האדריאטי. הכשרה דיווחה כי את הרישיונות תחזיק באמצעות חברה בת חדשה שהקימה בקפריסין, עמנואל אדריאטיק, שבה היא מחזיקה 51%.

החברה התחייבה להשקיע 2.4 מיליון יורו למימון ההוצאות הכרוכות בקבלת הרישיונות, כמו גם למימון היועצים השונים שילוו את הפרויקט, לאחר קבלת הזכויות מהגופים המוסמכים בקפריסין.

עופר נמרודיצילום: הכשרת הישוב

עד כה נותרה בערפל זהותם של השותפים של נמרודי והכשרה במיזם חיפושי הנפט האלבני; ואולם ל-TheMarker נודע כי מדובר בדני ברנר, לשעבר בעל השליטה ביבואנית ב.מ.וו קמור, ואיש העסקים אלון ליברמן. השניים החלו בינואר האחרון לשתף פעולה, ורכשו את האחזקות בשלד הבורסאי פז חן. ברנר מכר באחרונה את יבואנית ב.מ.וו המפסידה לגיל אגמון תמורת 114 מיליון שקל (לחלקו בחברה). בנוסף מנהל ברנר פעילות נדל"ן במזרח אירופה.

40%-49% מהחברה החדשה מוחזקים על ידי חברה הנושאת את שמו של ליברמן, ששימש מתווך בעסקה, והביא אליה את הכשרה אנרגיה, כך שלא ברור כמה מכך שייך לברנר.

ליברמן עוסק זה שנים רבות בפיננסים ונדל"ן, והיה בעבר שותפו של הפיננסייר יובל רן (שנמלט לחו"ל והותיר מאחוריו חובות עתק). כיום הוא עוסק בין היתר בנדל"ן במזרח אירופה ומרכזה.

בסמוך לחתימת העסקה לרכישת הרישיונות באלבניה, רכשו ליברמן וקמור את השליטה בשלד הבורסאי פז חן מידיה של קלאב הוטל שבבעלות משה בובליל. השניים ירכשו יחד 46% ממניות החברה, בתמורה כוללת של 15 מיליון שקל, כאשר קמור תחזיק ב-15% והיתר יוחזקו על ידי ליברמן. חלקה של קמור בעסקה הוא 5 מיליון שקל.

הכשרה אנרגיה מחזיקה ב-41.6% מרישיונות חיפושי הגז הימיים מירה ושרה. בנוסף לרישיונות הישראליים והרישיונות באלבניה, הודיעה הכשרה כי היא מתמודדת במכרז לקבלת רישיונות חיפושים בקפריסין יחד עם רוסריו שבשליטת ראובן אבלגון. דני ברנר והכשרה אנרגיה סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker