ביטוח ישיר מכריזה מלחמה על סוכני הביטוח: מתרחבת בשוק ביטוחי החיים

ביטוח ישיר, הפועלת ללא סוכני ביטוח, מנסה לדחוק את סוכני הביטוח מפעילות הדגל הנחשבת לפעילות הרווחית ביותר עבורם: מכירת ביטוחי חיים. צולר: "השוק התרגל לצרוך את המוצר בצורה לא שקופה, והאתגר שלנו יהיה להסביר אותו לציבור בצורה שקופה ופשוטה"

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

>> חברת ביטוח ישיר מאתגרת שוב את ענף הביטוח. במסיבת עיתונאים דרמתית הציגה אתמול ביטוח ישיר את מה שהיא מכנה "מהפכה צרכנית בתחום ביטוחי החיים". החברה שהתמקדה עד כה במכירת ביטוחי רכב בשיטה הישירה שלא באמצעות סוכני ביטוח, קוראת תיגר על הפעילות המרוויחה ביותר של חברות הביטוח והסוכנים ותתמקד גם במכירה של ביטוחי חיים ללא סוכנים.

בממוצע, 35% מפרמיות ביטוחי החיים שמוכרות כיום חברות הביטוח, מיועדים לעמלה לסוכני הביטוח. בביטוח ישיר הכריזו כי ביטוחי החיים יימכרו בפרמיה הנמוכה בממוצע ב-20% מהפרמיה שגובות חברות הביטוח הרגילות הפועלות באמצעות סוכני ביטוח. כך, למשל, לפי טבלה שהפיצה אתמול ביטוח ישיר, ביטוח חיים בהיקף של מיליון שקל לגבר לא מעשן בן 40 יהיה בפרמיה חודשית של 88 שקל, לעומת 112-124 שקל בחברות ביטוח אחרות. גבר מעשן ישלם פרמיה חודשית של 151 שקל לעומת 183-211 שקל בחברות אחרות.

כניסתה של ביטוח ישיר לתחום ביטוחי החיים צפויה להוביל להוזלה משמעותית בכלל תעריפי הביטוח בענף, מה שצפוי לפגוע בהכנסות שאליהן הורגלו חברות הביטוח בשנים האחרונות. פגיעה בהכנסות החברות תוביל גם לפגיעה בעמלות הסוכנים בתחום. "בכל מקום שאנחנו נכנסים אליו עם השיטה הישירה, המחירים יורדים. מאז נכנסנו לתחום ביטוחי הרכב, נשחקו בו המחירים ביותר מ-30%. כך היה גם במחיר ביטוח המשכנתא שירד בכ-50%. מעתה ביטוחי החיים לא יהיה אותו שוק שהיכרנו עד כה. חלק מעמלות הסוכנים יעברו לציבור", אמר מנכ"ל ביטוח ישיר, רביב צולר.

לדבריו, ביטוח חיים הוא מוצר פשוט, וחברות הביטוח סיבכו אותו, כאשר כרכו בו גם מוצר חיסכון (בצורה של ביטוח מנהלים), ובכך גרמו לחוסר שקיפות ולתלות גבוהה של הציבור בסוכני הביטוח. "השוק התרגל לצרוך את המוצר בצורה לא שקופה, והאתגר שלנו יהיה להסביר אותו לציבור בצורה שקופה ופשוטה, כך שהמודעות הכללית לצורך בביטוח זה תעלה - מה שיגדיל את שוק ביטוחי החיים", אמר צולר.

נתוני סקר שהוצגו אתמול בביטוח ישיר, מלמדים על חוסר מודעות של מרבית הציבור בכל הנוגע לתחום ביטוח החיים, ובחברה מכנים זאת מצב של "תת ביטוח". לפי הסקר, 86% מהנשאלים חושבים כי רמת החיים של משפחתם תיפגע לאחר מותם, 53% אינם יודעים מהו סכום הפיצוי שישולם למשפחתם במקרה מוות, ו-51% אינם יודעים כמה הם משלמים בעבור ביטוח החיים שעשו. עוד עולה מנתוני הסקר כי חוסר המודעות בקרב נשים רב יותר מאשר בקרב גברים.

היעד: נתח של 15%

רק 16% מהנשאלים אמרו כי הם מבוטחים בסכום של מיליון שקל ויותר - מה שמשאיר לביטוח ישיר כר גדול לאסטרטגיה שהגדירה לעצמה, ולפיה תתמקד בשלב הראשון במכירה של ביטוח חיים משלים לביטוחי החיים שאינם מספקים את צורכי המבוטחים. בשלב שני החברה תנסה להתחרות גם באמצעות הורדת המחיר על הביטוחים הקיימים. עד כה מכרה ביטוח ישיר ביטוחי חיים בהיקפים נמוכים והתמקדה בלקוחותיה. נתח השוק של החברה מכלל ענף ביטוחי החיים, כולל ביטוחי חיים שנמצאים בתוך מוצרי חיסכון, מגיע ל-2% בלבד, ובחברה שואפים להגיע בתוך כמה שנים לנתח שוק של 15% משוק ביטוחי החיים שאינם כוללים מרכיבי חיסכון.

בתשובה לשאלה למה החליטו בביטוח ישיר להרחיב את פעילות ביטוחי החיים דווקא כעת, הסבירו בחברה כי השחיקה המורגשת במעמדו של סוכן הביטוח נתפשה כשעת כושר לבצע את הצעד שאמור לשכנע את החוסכים שרכישת ביטוח חיים היא עניין פשוט שאינו דורש צורך בסוכן ביטוח. בחברה מוסיפים כי המחאה החברתית ששמה דגש על הוזלת תעריפים לציבור, תומכת בצעד זה.

ביטוח ישיר עתידה להיעזר ברפורמה החדשה בענף הגמל. לפי הרפורמה, חברות גמל יוכלו למכור ביטוחים טהורים - ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה - כמוצרים משלימים למוצר החיסכון בקופת הגמל. אפשרות זו אמורה לאפשר לחברות הגמל להתחרות בחברות הביטוח והפנסיה על ניהול ההפרשות הפנסיוניות של החוסכים.

ואולם בבתי ההשקעות אומרים כי התלות שלהם בחברות הביטוח לצורך מכירת הביטוחים הופכת את הצעד לבעייתי, כשמצד אחד הם אמורים להתחרות בחברות הביטוח על ניהול החיסכונות הפנסיוניים, ומצד שני הם צריכים את חברות הביטוח לצורך רכישת הביטוחים המשלימים. ביטוח ישיר אינה מתחרה של ממש בתחום החיסכון, ולכן מועמדת להפוך לאופציה המועדפת על בתי ההשקעות ברכישת ביטוחי חיים משלימים לקופות הגמל שבניהולם.

את הקמפיין של ביטוח ישיר תוביל מיקי חיימוביץ', לשעבר מגישת חדשות 10. לפי פרסומים, חיימוביץ' תהיה פרזנטורית של ביטוח ישיר במשך שלוש שנים ותקבל כ-2.5 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker