ביטוח ישיר מסתערת על ביטוחי החיים: תציע הנחה של כ-20%

החברה תעתיק את השיטה הישירה מתחום ביטוחי הרכב לתחום ביטוחי החיים ■ תנסה למכור ביטוחי חיים ללא שימוש בסוכנים ולחסוך לציבור 35% מהפרמיה שגוזרים הסוכנים כעמלה

נועם בר
נועם בר

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

חברת ביטוח ישיר מאתגרת שוב את ענף הביטוח. במסיבת עיתונאים דרמטית הציגה אתמול החברה מה שהיא מכנה "מהפכה צרכנית בתחום ביטוחי החיים". החברה שהתמקדה עד עתה במכירת ביטוחי רכב בשיטה ישירה שלא דרך סוכני ביטוח, קוראת תיגר על הפעילות המרוויחה ביותר של חברות הביטוח והסוכנים ותתמקד גם במכירה של ביטוחי חיים ללא שימוש בסוכנים.

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

בממוצע, 35% מפרמיות ביטוחי החיים שמוכרות היום חברות הביטוח הולכים כעמלה לסוכני הביטוח. בביטוח ישיר הכריזו כי ביטוחי חיים שלהם יימכרו בפרמיה הנמוכה בממוצע ב-20% מהפרמיה שגובות חברות הביטוח הרגילות הפועלות באמצעות סוכני ביטוח, על פי טבלה שהפיצה ביטוח ישיר, ביטוח חיים בהיקף של מיליון שקל לגבר לא מעשן בן 40 יעלה בחברה 88 שקל בחודש, לעומת 112-124 שקל בחברות ביטוח אחרות. גבר מעשן ישלם פרמיה חודשית של 151 שקל לעומת 183-211 שקל בחברות אחרות.

פרמיית ביטוחי חיים

הכניסה של ביטוח ישיר לפעילות ביטוחי החיים צפויה להביא להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח בכלל הענף, מה שצפוי לפגוע בהכנסות מסקטור זה, אליהן הורגלו חברות הביטוח בשנים האחרונות. פגיעה בהכנסות החברות תוביל גם לפגיעה בעמלות הסוכנים מהתחום. "בכל מקום שאנחנו נכנסים אליו עם השיטה הישירה המחירים יורדים. מאז שנכנסנו לתחום ביטוחי הרכב נשחקו שם המחירים בלמעלה מ-30%. כך היה גם במחיר ביטוח המשכנתא שירד בכ-50%. מעתה ביטוחי החיים זה לא אותו שוק שהכרנו עד היום. חלק מעמלות הסוכנים יעברו לציבור", אומר רביב צולר, מנכ"ל ביטוח ישיר.

לדבריו, ביטוח חיים הוא מוצר מאוד פשוט, שחברות הביטוח סיבכו אותו כשכרכו בו גם מוצר חיסכון ובכך גרמו לחוסר שקיפות ולתלות גבוהה של הציבור בסוכני הביטוח. "השוק התרגל לצרוך את המוצר בצורה לא שקופה והאתגר שלנו יהיה להסביר עכשיו לציבור אותו בצורה שקופה ופשוטה כך שהמודעות הכללית לצורך בביטוח הזה תעלה מה שבסך הכל יגדיל את שוק ביטוחי החיים", אומר צולר.

נתוני סקר שהציגו היום בביטוח ישיר מלמדים על חוסר מודעות של רוב הציבור בכל מה שקשור לביטוח חיים. בחברה מכנים את זה כמצב של "תת ביטוח". 86% מהנשאלים חושבים כי רמת החיים של משפחתם תיפגע לאחר מותם. 53% לא יודעים מהו סכום הפיצוי שישולם למשפחה שלהם במקרה מוות. 51% לא יודעים כמה הם משלמים עבור ביטוח החיים שעשו. מנתוני הסקר עולה כי חוסר הידיעה בקרב נשים גדול יותר מקרב גברים. רק 16% מכלל הנשאלים טוענים שהם מבוטחים על סכום של מיליון שקל ויותר – מה שמשאיר לביטוח ישיר כר גדול לאסטרטגיה שהגדירה לעצמה לפיה תתמקד בשלב הראשון במכירה של ביטוח חיים משלים לביטוחי החיים שמחזיקים היום אנשים אך לא מספיק.

בשלב השני תנסה החברה להתחרות גם דרך הוזלת המחיר על הביטוחים הקיימים. עד היום מכרה ביטוח ישיר ביטוחי חיים בהיקפים נמוכים והתמקדה בלקוחות שלה. נתח השוק שלה מכלל ענף ביטוחי החיים כולל חסכון עומד על 2% בלבד ובחברה שואפים להגיע בתוך כמה שנים לנתח של 15% משוק ביטוחי הריסקים שלא כוללים מרכיב חיסכון.

מיקי חיימוביץ'

לשאלה למה דווקא עכשיו החליטו בביטוח ישיר להרחיב את פעילות ביטוחי החיים הסבירו בחברה כי שחיקה מורגשת במעמדו של סוכן הביטוח נתפסה כשעת כושר לבצע את המהלך, שאמור לשכנע את החוסכים שרכישת ביטוח חיים היא עניין פשוט שלא דורש צורך בסוכן ביטוח. בנוסף, סוברים בחברה כי המחאה החברתית ששמה דגש על הוזלת תעריפים לציבור תומכת ביציאה למהלך.

ביטוח ישיר צפויה להיעזר מאוד ברפורמה החדשה בענף הגמל לפיה יוכלו חברות גמל למכור ביטוחים טהורים - ביטוח חיים ואבדן כושר עבודה - כמוצרים משלימים למוצר החיסכון בקופת הגמל. האפשרות אמורה לאפשר לחברות הגמל להתחרות בחברות הביטוח והפנסיה על ניהול ההפרשות הפנסיוניות של החוסכים. אלא שבבתי השקעות טוענים שהתלות שלהם בחברות הביטוח לצורך מכירת הביטוחים הופכת את כל המהלך לבעייתי כשמצד אחד הם אמורים להתחרות בחברות הביטוח על ניהול החסכונות הפנסיוניים ומצד שני הם צריכים את חברות הביטוח לרכישת הביטוחים. אלא שביטוח ישיר היא לא ממש מתחרה בתחום החיסכון ולכן מועמדת להפוך לאופציה המועדפת של בתי ההשקעות ברכישת ביטוחי חיים משלימים לקופות הגמל שבניהולם.

את הקמפיין של ביטוח ישיר תוביל שדרנית הטלוויזיה לשעבר מיקי חיימוביץ'. על פי פרסומים, ביטוח ישיר חתמו עם חיימוביץ' כפרזנטורית לשלוש השנים הקרובות תמורת תשלום של כ-2.5 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום