מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים עלה באפריל ב-0.4%

מרבית הנשאלים סבורים כי זה לא זמן טוב לקנות דירה

ואדים סבידרסקי

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו-TNS טלסקר עלה בחודש אפריל ב-0.4% לרמה של 130.8, כאשר המדד למצב השוטף רשם ירידה של 2.5 נקודות ובניגוד למדד הציפיות שרשם עלייה של 2.4 נקודות. השיפור הקל באמון הצרכנים נבע בין היתר משוק העבודה הממשיך להציג עלייה במספר המועסקים, ושוק ההון שאופיין בעליות שערים. שיפור זה קוזז חלקית על ידי האטה בצמיחת המשק ברבעון הראשון.

כלכלני בנק הפועלים מציינים כי מדד אמון הצרכנים יציב מזה תקופה ארוכה ברמה גבוהה יחסית. אומנם הנתונים מצביעים על האטה מסוימת בהתרחבות הצריכה הפרטית בתחילת השנה, יתכן שעל רקע העלייה במחירי החשמל והדלק וגורמים עונתיים, בבנק מעריכים כי כל עוד שוק העבודה ממשיך ליצור משרות בקצב סביר, הצריכה תחזור לגדול בשיעור הגבוהים מאלו של צמיחת המשק.

במקביל, בארה"ב נרשמה באפריל ירידה קלה במדד אמון הצרכנים של הקונפרנס בורד, אם כי רמתו נותרה גבוהה ביחס לשנתיים האחרונות. באנגליה נרשם שיפור בחודשים האחרונים באמון הצרכנים, זאת למרות שהכלכלה האנגלית התכווצה בשני הרבעונים האחרונים.

לשאלת הסוקרים האם היום זה זמן טוב לקנות דירה, ענו כ-33.4% בשלילה ורק 15.7% מהנשאלים הסכימו כי זה זמן טוב. כמו כן, המשתתפים בסקר התחלקו כמעט בשווה בתשובת כשנשאלו האם ישראל נמצאת בדרך הנכונה או לא נכונה באופן כללי. אוירת פסימיות מסוימת נצפתה בקרב הנשאלים, לאחר ש-68.5% צופים כי הכנסת המשפחה בעוד חצי שנה לא תשתנה, ו-53.7% לא צופים שינוי במצב הכלכלי במשק מול 13.1% בלבד שכן צופים שינוי לטובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום