בשנה הקשה בתולדותיה: אמפל שילמה 15 מיליון שקל לשלושה בכירים

בכירי החברה, שחייבת 900 מיליון שקל לבעלי האג"ח, נהנו מתגמולים דשנים על אף שהבונוסים ל-2011 בוטלו ■ יוסי מימן נהנה משכר של 7 מיליון שקל

ליאור זנו

2011 היתה השנה הקשה ביותר בתולדות חברת האחזקות אמפל שבשליטת יוסי מימן, שהאחזקה העיקרית שלה (12.5%) היא בחברת EMG המובילה גז ממצרים לישראל. המהפכה במצרים גררה שם תרעומת ציבורית כלפי תנאי מכירת הגז. לאחריה - שורת פיגועי חבלה בצינורות הפסיקו את הזרימה רוב השנה, עירפלו את התזרים העתידי של אמפל, והכריחו אותה לבקש דחייה של שנתיים מבעלי האג"ח שביקשו לפרקה.

ואולם מזימון לאסיפת בעלי אג"ח שתתקיים היום (שני) עולה כי שלושת המנהלים הבכירים של החברה, כולל מימן, עלו לחברה כ-15 מיליון שקל ב-2011 בשכר (4 מיליון דולר), וזאת אחרי שהבונוסים בוטלו כמעט לגמרי. 1.3 מיליון דולר מסכום זה שולמו מקופתה של החברה הבת גדות מיכליות, המאוחדת בדו"חות החברה.

יוסי מימן קיבל ב-2011 שכר של 1.8 מיליון דולר (כ-7 מיליון שקל), וזאת אחרי שוועדת הפיצויים של החברה שקובעת את שכרו, החליטה שלמרות תרומתו הרבה, בשל מצב החברה הוא לא יקבל בונוס. עבור מימן מדובר בירידה משמעותית, שכן ב-2010 הוא זכה לעלות שכר של 3.4 מיליון דולר (כ-13 מיליון שקל).

בעוד שאת שכרו של מימן קובע דירקטוריון החברה (שהוא ממנה בעצמו), שכרם של שאר המנהלים הבכירים נקבע באופן בלעדי על ידי מימן. שכרה של סמנכ"לית הכספים אירית אילוז היה 1.1 מיליון דולר ב-2011 (כ-4 מיליון שקל), ירידה של כ-3 מיליון שקל, לעומת עלות שכר של 1.9 מיליון דולר ב-2010. ארז מלצר, מנכ"ל החברה הבת גדות, הנמצאת בצמיחה זכה לעלות שכר של 1.2 מיליון דולר, הכוללת בונוס של 510 אלף דולר.

אמפל חייבת למחזיקי שלוש הסדרות 900 מיליון שקל, 540 מיליון שקל מתוכם לסדרה ב', שאיתה הגיעה להסדר בתחילת אפריל. בהסדר, שאמור להגיע לאישור האסיפה הכללית, קיבלה אמפל דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן. בתמורה אמורים לקבל המחזיקים פיצוי לא ידוע, וביטחונות רופפים.

במסגרת ההסדר הסכים מימן שלא למשוך שכר ב-2012 ולקצץ ב-50% את הוצאות ההנהלה כך שיגיעו ל-7 מיליון דולר (כ-25 מיליון שקל) השנה - הוצאות שהן עדיין גבוהות. מתוך סכום זה הסכים מימן לכסות 6 מיליון דולר ב-2012.

עו"ד עופר שפירא, המייצג את סדרות א' ו-ג', אמר אתמול כי "השכר שמימן מושך מאמפל במישרין ובעקיפין הוא אחד מסלעי המחלוקת במו"מ. למיטב הבנתנו, במתווה הסדר החוב שסדרה ב' הגיעה אליו בעניין הזה אין הגבלה לגבי השכר והמשיכות האחרות שניתן להמשיך ולבצע אפילו אחרי ההסדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker