אלעד תשובה מנסה למשוך דיווידנד של 20 מיליון שקל מרודמקו

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> בזמן שיצחק תשובה מצוי בעיצומם של המגעים להסדר לפריסה ומחיקה של חובותיה האדירים של דלק נדל"ן בהיקף של 2.15 מיליארד שקל, בנו הצעיר אלעד תשובה מקדם מהלך של משיכת דיווידנד מיוחד של עד 24 מיליון שקל מחברת אלעד גלובל (לשעבר רודמקו).

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אלעד תשובהצילום: וקנין עופר

החברה נרכשה על ידו לפני יותר משנה מרוני יצחקי כשלד בורסאי, שלתוכו תיכנן אלעד תשובה להכניס פעילות בתחום הנדל"ן והפיננסים. הוא אף ניהל מגעים כדי לצרף כשותף את שלמה נחמה, לשעבר יו"ר בנק הפועלים.

נכון לסוף 2011 לאלעד גלובל לא היתה פעילות כלשהי. לחברה יש הון עצמי של 26.2 מיליון שקל. החברה סיימה את 2011 בהפסד של 3.2 מיליון שקל, ולכן אינה עומדת במבחן הרווח לצורך חלוקת הדיווידנד. בהתאם לכך כדי למשוך את הדיווידנד (שמתוכו אלעד תשובה יקבל כ-20 מיליון שקל, בהתאם לאחזקתו בחברה, 84%) תצטרך החברה לקבל אישור מביהמ"ש.

באלעד גלובל טוענים כי החברה עומדת במבחן יכולת הפירעון, וגם אם תחלק את כל ה-24 מיליון השקלים כדיווידנד יישארו לה מספיק אמצעים כדי לעמוד בהתחייבויותיה הנאמדים ב-600 אלף שקל בשנה בשנים הקרובות. חברה גם טוענת כי ההחלטה לחלק את מרבית נכסיה כדיווידנד נובעת מכך שהיא בחנה השקעה בפעילויות שונות שלא הבשילה לכדי עסקות כלשהן, וכי לאחר החלוקה תמשיך אלעד גלובל לפעול כשלד בורסאי עד לקבלת החלטה אחרת כלשהי. נכון להיום אלעד תשובה מחזיק בשליטה גם בחברת אלעד אירופה, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בשווייץ ובגרמניה, וכן הוא משמש סגן יו"ר קבוצת דלק, שבה הוא צימצם את מעורבותו בצורה ניכרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker