תקציב סל השירותים לניצולי השואה הוגדל ב-20 מיליון שקל

לפי שטייניץ, תקציב הרשות לזכויות ניצולי שואה עומד השנה על 2.9 מיליארד שקל לעומת 1.5 מיליארד ב-2005, ומטפלת בקרוב ל-90 אלף ניצולי שואה לעומת כ-51 אלף ב-2005

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק

הממשלה החליטה היום, בישיבתה השבועית, להגדיל את תקציב סל השירותים לניצולי שואה ב-20 מיליון שקל ולהעמידו ב-2012 על 225 מיליון שקל. כמו כן, הוחלט כי יותר מ-8,500 ניצולי שואה יקבלו תוספת של עד 580 שקל לקצבתם החודשית (שנעה כיום בין 2,000-7,000 שקל). בכך אימצה הממשלה את המלצת רה"מ בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ וסגנית השר לאזרחים ותיקים לאה נס, בשיתוף עם יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני.

בפתח ישיבת הממשלה, אמר רה"מ "החלטה זו, שאנו מקבלים היום, מוסיפה לפעולות רבות שעשינו בשנים האחרונות למען ניצולי השואה. פעולות ההנצחה שהממשלה דנה בהן היום משקפות את כוח החיים שמבוסס גם על כוח הזיכרון. הזמן דוחק והניצולים לצערנו עוזבים את עולמנו. אנחנו רוצים לזכור את הנספים, את ששת מיליוני אחינו ואחיותינו ולפעול על פי לקחי השואה כדי להבטיח את העתיד של עמנו".

לאה נסצילום: תומר אפלבאום

נס אמרה, כי בישראל חיים כ-200 אלף ניצולי שואה, מתוכם כ-70 אלף יוצאי מחנות ריכוז וגטאות. לדבריה, "עד השנים האחרונות רבים לא ניסו אפילו למצות את זכותם מן המדינה. בשנים האחרונות הצלחנו להגיע ל-120 אלף ניצולים, כאשר ל-50 אלף מהם הגענו הביתה על מנת לעזור להם למצות את זכויותיהם ולקבל את הסיוע הממשלתי המגיע להם".

שטייניץ מסר לממשלה, כי תקציב הרשות לזכויות ניצולי שואה, שבראשה עופרה רוס, עומד השנה על 2.9 מיליארד שקל לעומת 1.5 מיליארד ב-2005, והיא מטפלת כיום בקרוב ל-90 אלף ניצולי שואה לעומת כ-51 אלף ב-2005.

לדבריו, "מאז הקמת הממשלה הנוכחית היא פועלת להגדיל ולשפר את הסיוע הניתן לניצולי השואה החיים בישראל. במהלך תקופת כהונתה הרחיבה הממשלה את מספר הזכאים לקצבאות נכי רדיפות הנאצים והגדילה את מתן הזכויות וההטבות הנלוות להן, כגון הנחה בחשבון החשמל, סיוע ברכישת תרופות, עזרה סיעודית, סיוע ברכישת ציוד רפואי ועוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker