רשויות המס בארה"ב חוקרות חשד להעלמת מס של לקוחות בנק לאומי

ההסתבכות של בנק לאומי מול רשויות המס בארה"ב מצטרפת לחקירה אחרת בה נתון הבנק מול רשות ני"ע בישראל

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

רשויות המס האמריקאיות מנהלות חקירה נגד בנק לאומי בקשר לחשד להעלמות מס מצד לקוחות הבנק בארה"ב. הלקוחות החשודים בהעלמות מס הם ככל הנראה תושבי ארה"ב ממוצא יהודי-איראני. בשל החשדות גם עובד של בנק לאומי התבקש לתת עדות בפרשה.

ההסתבכות של בנק לאומי מול רשויות המס בארה"ב מצטרפת לחקירה אחרת בה נתון הבנק מול רשות ני"ע בישראל. רשות ני"ע מנהלת חקירה מנהלית בחשד כי הבנק כלל פטר מטעה בתשקיף כשיצא להנפקת כתבי התחייבויות מבלי שנתן גילוי על אזהרת הרווח אותם פירסם לאחר שההנפקה הושלמה.

יש לציין כי על אף שבדו"חות הבנק נכתב כי מדובר בחקירה נגד הבנק, גורם במערכת הבנקאות טוען הערב כי לא מדובר בחקירה נגד הבנק אלא נגד הלקוחות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בהתייחס לחקירה בארה"ב, הבנק נתן גילוי מועט לדברים בדו"חות הכספיים לשנת 2011 אותו פירסם בסוף מארס. בדו"חות נכתב כי "רשויות ארצות הברית מנהלות חקירות נגד בנקים זרים בקשר עם פעילות הבנקים מול לקוחות שהינם נישומי מס בארצות הברית, בחשד להפרה של הדין האמריקאי. במסגרת חקירות, כאמור, שמתנהלות גם כנגד קבוצת לאומי, נמסרו דרישות של הרשויות לחברות הנמנות עם הקבוצה בקשר עם לקוחות שזוהו על-ידי הרשויות ושירותים בנקאיים שקיבלו מהקבוצה, והקבוצה משתפת פעולה עם הרשויות במסירת המידע שמותר לה למסור על-פי הדין".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker