אולימפיה בחובות - אך בעל השליטה משך שכר של 5 מיליון שקל

עלות השכר של אוסקר כצנלסון בחברה הבת נאנט נדל"ן הגיעה ל-5 מיליון שקל ב-2011 ■ בעלי האג"ח של אולימפיה, בהיקף של 500 מיליון שקל, כנראה לא יראו את כספם חזרה

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

בעלי האג"ח של חברת הנדל"ן אולימפיה והחברה הבת נאנט נדל"ן ככל הנראה לא יראו את כל כספם בחזרה. זה לא מפריע לבעל השליטה להמשיך לחלק לעצמו שכר של מיליונים. בשנת 2011 היתה עלות שכרו של אוסקר כצנלסון קרוב ל-5 מיליון שקל בנאנט נדל"ן. שכר זה מצטרף לעלות שכר של כ-15 מיליון שקל בשלוש השנים קודם לכן.

החוב הכולל של אולימפיה ונאנט נדל"ן לבעלי האג"ח שלהן מסתכם ב-500 מיליון שקל. אג"ח מסדרה ב' של אולימפיה, בהיקף של 89 מיליון שקל, נסחרות בתשואה שנתית ברוטו של 207% והאג"ח מסדרה ג', בהיקף של 120 מיליון שקל, נסחרת בתשואה של 50%. בחברה הבת נאנט נדל"ן המצב לא טוב יותר - סדרה ב' בהיקף של 164 מיליון שקל נסחרת בתשואה של 62%, סדרה ג' בהיקף של 67 מיליון שקל נסחרת בתשואה של 72% וסדרה ד' בהיקף של 61 מיליון שקל נסחרת בתשואה של 16% "בלבד".

אולימפיה הסתבכה בהשקעות כושלות בנדל"ן במזרח אירופה ובשנה שעברה מונה לה מפרק. את 2011 סיימה החברה עם הפסד של 120 מיליון שקל. גם בשנתיים הקודמות הפסידה החברה סכומי כסף גדולים. זאת לאחר ששערוכי נדל"ן בהיקפים גדולים בתקופה הקודמת למשבר הפיננסי, שעזרו לחברה לגייס חוב, פינו את מקומם לנפילות חדות.

אוסקר כצנלסוןצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker