מחאה מקורית: המשנה למנכ"ל הפניקס התפשט מול קהל

(עדכון) אורן אל און החליט להמחיש את מצבם של סוכני הביטוח לאחר הרפורמה בחיסכון הפנסיוני שיזם משרד האוצר ■ הפניקס: "לא היתה כוונה לפגוע באיש"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

מחאה מקורית: אורן אל און, המשנה למנכ"ל חברת הביטוח הפניקס ומנהל חטיבת הלקוחות בחברה, התפשט הבוקר בכנס סוכני הביטוח באילת מול מאות סוכנים המומים ונשאר עם תחתונים בלבד.

אורן אל אוןצילום: TheMarker

אל און, שרצה בזה להמחיש את מצבם של סוכני הביטוח לאחר הרפורמה בחיסכון הפנסיוני שיזם האוצר, הביך חלק מהקהל. סוכנת ביטוח דתיה שהשתתפה בכנס התלוננה כי הובכה ונאלצה לצאת מהאולם.

לאחר שנשאר עם תחתונים עבר אל און מעבר למסך, הוריד גם את התחתונים וזרק אותם באוויר. בכנס מספרים, כי לפני מספר שנים אל און עלה לבמה בכנס אחר ועשה לעצמו תספורת עם מכונה בכדי להעביר נקודה דומה. "פשוט גילח את עצמו בלייב", מסר מקורב.

האקט הפרובוקטיבי של אל און מתבצע על רקע החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני חודש להגביל את גובה דמי הניהול המותרים על החיסכון הפנסיוני ב-1.05% החל מינואר שנת 2014. בהתאם להחלטה, יירדו דמי הניהול בהדרגה כך שבינואר 2013 יוגבלו בתקרה של 1.1% ובינואר 2014 יוגבלו דמי הניהול בתקרה של 1.05%.

לפי ההערכות, מדובר בפגיעה של מאות מיליוני שקלים לגופי החיסכון, מה שייאלץ אותם לבצע תהליכי ייעול ולעיתים גם מיזוגים.  על רקע זה, הודיעו בתחילת השבוע שני בתי ההשקעות דש איפקס ומיטב על מיזוג לכדי בית השקעות אחד שצפוי לנהל נכסים בשווי של 104 מיליארד שקל יחדיו.

אתמול התבטא מנכ"ל ניהול התיקים של מגדל שוקי הון, גידי בן מאיר,  כנגד הרגולציה הקפדנית וציין כי "אם גוף המנהל נכסים בגובה של 60 מיליארד שקל נאלץ להתמזג, אז מה זה אומר על הרגולציה שלנו" .

מחברת הפניקס נמסר בתגובה: "אורן אל און ניסה בדבריו היום להביע את ההזדהות העמוקה שלו עם הסיטואציה המורכבת שבה נמצאים סוכני הביטוח, לנוכח הנחיות הרגולציה החדשות הפוגעות במבנה הרווחיות של הסוכנים. לא היתה, כמובן, כוונה לפגוע באיש, ואם חלילה מישהו חש עצמו נפגע, חברת הפניקס מתנצלת על כך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker