בלעדי

כך מגדילים הכנסות: אל על מרכיבה מושבי נוסעים במקום תאי מנוחה לטייסים

המהלך מעורר תרעומת בקרב טייסי החברה, המזהירים מפני פגיעה בבטיחות הטיסה כתוצאה מכך

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק

חברת אל על מפרקת את תאי המנוחה לטייסים במטוסיה מדגם 767 ומרכיבה במקומם מושבי נוסעים במחלקת העסקים, כדי להגדיל את הכנסותיה. המהלך מעורר תרעומת בקרב טייסי החברה, המזהירים מפני פגיעה בבטיחות הטיסה כתוצאה מכך. עקב צעד זה של ההנהלה אף התפטרו במחאה שניים מהמנהלים של ציי המטוסים מדגמי בואינג 767 ו-757, כך נודע אתמול ל-TheMarker.

צילום: Bloomberg

לטענת יו"ר ועד הטייסים של אל על, ניר צוק, "כל שדרת הניהול של מבצעי אוויר הבהירה כי תא המנוחה נדרש והשפעתו על בטיחות הטיסה חשובה מהחיסכון שבהסרתו. למרות זאת, בחר המנכ"ל, אליעזר שקדי, להתעלם מהמלצת הדרג המקצועי ולהעדיף החלטה מסחרית".

לדבריו, "נושא הבטיחות באל על קדם תמיד בחשיבותו לכל שיקול אחר. הפעילות הטיסתית בוצעה בראש ובראשונה בצורה הבטיחותית ביותר, ורק לאחר מכן נשקלו כל השיקולים. מהיום, העיקרון הזה נפגע. אנשי צוות אוויר לא ייתנו את ידם לשינוי זה".

מטוסי הבואינג מדגם 767 משמשים בטיסות ארוכות הטווח של החברה. תא המנוחה הנפרד בהם מאפשר לטייסים, בגלל שעות הטיסה הרבות, להתחלף ביניהם ולישון בהם ללא הפרעה. זאת במקום לנוח במושבי מחלקת העסקים יחד עם שאר הנוסעים.

יו"ר וועד הטייסים המשיך וכתב, כי "משמעות של אירוע תעופה שעשוי לנבוע מחוסר מנוחה, תהיה הרסנית ולזאת אנשי צוות אוויר לא יכולים להיות שותפים. הנהלות קודמות הבינו זאת ופעלו להתקנת תאי מנוחה". מאל על נמסר בתגובה: "החברה מקפידה לפעול לפי כל החוקים והתקנות הישראליים והבינלאומיים, וכן לפי הסכמי העבודה. הבטיחות היא נר לרגלנו ואיננו מתפשרים בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker