יחימוביץ': "מנכ"ל שופרסל אמר לי שלא יפטר אף עובד"

(עדכון) יחימוביץ' פירסמה בצהריים סטטוס בפייסבוק בו קראה לבעל השליטה המרכזי ברשת, נוחי דנקנר, "להקפיא מיידית את מהלך הפיטורים" ■ מנכ"ל שופרסל: הרשת לא מסרה מכתב פיטורים לאף עובד; מדובר בהסכמי פרישה מרצון

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

מנכ"ל שופרסל התחייב בפני יו"ר מפלגת העבודה שלי יחמוביץ' כי לא יפטר עובד אחד.
את הדברים כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה, לאחר שמספר שעות קודם לכן פירסמה פוסט נוקב בפייסבוק על פיטורי עובדים צפויים בשופרסל, בו כתבה כי מדובר ב"עזות מצח ושגיאה מוסרית וכלכלית", וקראה לבעל השליטה נוחי דנקנר לבטל אותם.

צילום: מוטי מילרוד

שופרסל מסרה בתגובה לדבריה כי "אין זה נכון שאנו מפטרים 1,000 עובדים. שופרסל נמצאת בתהליך צמצום כוח האדם במטה החברה, תהליך פרישה מרצון בחנויות והקטנת היקף קליטת כוח אדם חדש. שופרסל לא מפטרת עובדים בחנויות".

"אחרי שפרסמתי את התחשיב המקומם לפיו שופרסל משכה דיווידנד ענק של 1.2 מליארד שקל (יותר מהרווח הנקי) ושילמה 65 מיליון שקל לבכיריה בעוד היא מפטרת 1,000 עובדים, התקשר אלי מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן ואמר כי לא יפטר ולו עובד אחד, ושממילא התכוון רק ל'הפרשה מרצון'. עניתי לו שזה עומד בסתירה להודעתו מ-18 במארס וגם שאין אפשרות 'להיפרד' ממספר כזה של עובדים בדרך של פרישה. כמובן שגם בירכתי אותו על ההתחייבות, והבטחתי שאעקוב מקרוב, שכן פיטורים כאלה אינם עולים בקנה אחד עם משיכה מופקרת לכשעצמה של דיווידנד, עם רווחים כאלה, ועם שכר בכירים שכזה. הלחץ עובד, וזה טוב", כתבה.

כפי שפורסם ב-TheMarker, מנכ"ל שופרסל הנכנס, אברכהן, אמר בתחילת השבוע כי "עשרות עובדים כבר לא נמצאים במטה החברה, והתכנון הוא להיפרד מ-60-80 עובדי מטה נוספים - יותר מ-15% מהמטה. בסניפים אנו קולטים פחות עובדים, ומאפשרים פרישה מוקדמת".

על מהלכי ההתייעלות והצמצום החליטה שופרסל אחרי דו"חות גרועים שהציגה לרבעון השלישי של 2011, שהראו ירידה של 44% ברווח התפעולי ו-59% ברווח הנקי. בסיכום שנתי של 2011 צנחה הרווחיות התפעולית של רשת המזון מ-4.6% מהמחזור ב-2010 ל-3.6%, והרווח הנקי ב-2011 ירד ב-17.6% לעומת 2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker