מנהלי מכתשים ואלקטרה מובילים את טבלת השכר

בכירי מכתשים קיבלו ב-2011 שכר שנתי בעלות כוללת של 32 מיליון שקל. מנכ"ל החברה ארז ויגודמן השתכר 9.9 מיליון שקל בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

>> מניית אי.די.בי אחזקות נפלה אתמול ב-4% נוספים - והשלימה ירידה של 73% ב-12 החודשים האחרונים. אפשר רק להעריך לאיזה שווי היתה מתכווצת חברת האחזקות שבשליטת נוחי דנקנר אלמלא הושלמה באוקטובר 2011 העסקה למכירת השליטה במכתשים אגן לכמצ'יינה הסינית לפי שווי של 2.4 מיליארד דולר. במסגרת העסקה קיבלה כור מקבוצת אי.די.בי מבנקים סיניים הלוואה של 960 מיליון דולר, שמובטחת ב-40% ממניותיה של כור שנותרו בידה.

ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגןצילום: תומר אפלבאום

על רקע זה אפשר להבין מדוע בכיריה של מכתשים מככבים שוב בצמרת טבלת השכר של המנהלים בחברות הציבוריות. חמשת בכיריה של מכתשים קיבלו תגמול בעלות שנתית של 32.4 מיליון שקל.

בראש הטבלה נמצא ארז ויגודמן, שהוביל את המיזוג והאינטגרציה של מכתשים עם כמצ'יינה. הוא קיבל תגמול של 9.9 מיליון שקל בשנה, כולל מענק של 1.2 מיליון שקל שאושר על ידי ועדת הביקורות והדירקטוריון בישיבתם בסוף השבוע שעבר, ומענק של 1.5 מיליון שקל שקיבל בהתאם לנוסחה לפיה יהיה זכאי למענק של 250 אלף דולר אם הרווח השנתי של החברה לפני מס יגיע ל-100 מיליון דולר, ותוספת של 0.5% מהרווח לפני מס מעל 100 מיליון דולר.

התגמול של ויגודמן כולל גם תשלום מבוסס מניות בגין השווי ההוגן של 3.6 מיליון אופציות שהוקצו לו באוגוסט 2009 ונרכשו ממנו במועד השלמת המיזוג תמורת 16 מיליון שקל. שכרו של ויגודמן הגיע ל-2 מיליון שקל ב-2011.

איגנסיו דומינגז, מנהל אזור אירופה במכתשים, קיבל שכר בעלות חשבונאית של 6.2 מיליון שקל, כולל מענק של 1.8 מיליון שקל, תשלום מבוסס מניות של 1.9 מיליון שקל ושכר של 2.5 מיליון שקל.

בראש הטבלה נמצאים עוד שלושה ממנהלי אי.די.בי שפרשו במהלך השנה: עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום, שיקבל פיצויים כוללים של 4.1 מיליון שקל עבור השנתיים הבאות, ושני בכירי שופרסל - המנכ"ל אפי רוזנהויז והמנהל העסקי ריצ'י האנטר, שהודיעו על פרישה ערב פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי.

שני המקומות הנותרים בעשירייה הפותחת שייכים לאיתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה עם עלות שכר של 9.8 מיליון שקל, והכניסה החדשה - שי אבן, סמנכ"ל הכספים של אלון USA. אבן נהנה מעלות שכר כוללת של 5.1 מיליון שקל, מה שמציב אותו במקום התשיעי בטבלה. עלות שכרו מורכבת משכר של 1.5 מיליון שקל, בונוס של 1.4 מיליון שקל ואופציות בשווי 2.2 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker