בלעדי |

השותפות עם דלק נדל"ן הניבה לסוארי ואהובי תשואה של 630%

על השקעה של 1.5 מיליון ליש"ט בנכס בלונדון מימשו השניים ושותפיהם 11 מיליון ליש"ט; זאת, לאחר שחברת DGRE רכשה את יתרת אחזקותיהם בנכס תמורת 6.3 מיליון ליש"ט

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> חברת דלק נדל"ן, שבשליטת יצחק תשובה, דיווחה אתמול כי החברה הבת הפרטית (85%) דלק גלובל ריל אסטייטס (DGRE) חתמה על הסכם לרכישת אחזקות השותפים בנכס בקינגהם גייט (Buckingham Gate) בלונדון. האחזקות, בהיקף של 30% נקנו תמורת כ-6.3 מיליון ליש"ט (כ-38 מיליון שקל). דלק נדל"ן לא חשפה את זהות השותפים.

יצחק סואריצילום: ניר קידר

מדובר בנכס הכולל ארבעה בנייני משרדים בסמוך לארמון בקינגהם, שנרכש ב-2001, בתקופת המנכ"ל לשעבר איליק רוז'נסקי. הנכס הוא בשטח של 16 אלף מ"ר, והוא מושכר במלואו למשרד החוץ הבריטי עד ספטמבר 2020.

סכום המכירה נגזר מכך שערך הנכס הרשום בספרי DGRE בסוף ספטמבר 2011 נאמד ב-80 מיליון ליש"ט (כ-464 מיליון שקל לפי שער החליפין בספטמבר), ויש כנגדו הלוואה שיתרתה הוערכה ב-55 מיליון ליש"ט.

דלק נדל"ן לא ציינה את זהות השותפים המוכרים את זכויותיהם, אך ל-TheMarker נודע כי השותפים העיקריים של דלק נדל"ן בבניין זה הם אנשי העסקים יגאל אהובי, פרופ' יצחק סוארי, שותפו אבנר כהן, אחיה של ח"כ לשעבר גאולה כהן ושני משקיעים זרים.

הקומפלקס נרכש תמורת כ-55 מיליון ליש"ט, ובעבור הרכישה נלקח מימון בנקאי של 50 מיליון ליש"ט. הסיבה העיקרית למימון הנדיב היה משבר הנדל"ן שבו היתה שרויה בריטניה.

יגאל אהוביצילום: מוטי קמחי

עם ההתאוששות בשווקים שיערכו השותפים את שווי הנכס לכ-90 מיליון ליש"ט. בזכות עליית השווי הם ביצעו מימון מחדש, החזירו את מלוא ההון העצמי ונהנו במשך השנים מדיווידנדים נאים.

במלים אחרות, על השקעה של כ-1.5 מיליון ליש"ט קיבלו אהובי, סוארי ושותפיהם כ-11 מיליון ליש"ט - רווח של כ-10 מיליון ליש"ט (כ-60 מיליון שקל) - תשואה של כ-80% בשנה, כלומר 630% בעשור. תמורה זו מורכבת מדיווידנדים, שיערוכים ותשואה שוטפת של כ-5 מיליון ליש"ט ועכשיו בגין המניות של הנכס הם יקבלו כ-38 מיליון שקל.

במסגרת ההסכמות בין הצדדים סוכם שאם DGRE תמכור את הזכויות של השותפים בתמורה גבוהה יותר, יקבלו השותפים הנוכחיים תוספת תמורה.

אין זו העסקה הראשונה שבה אהובי וסוארי שותפים עם דלק נדל"ן. השותפויות כוללות אחזקות בנתחים שונים במלונות מרשתות מריוט והילטון בבריטניה ורשת חניונים המושכרים ל-NCP. השניים מימשו חלק מהאחזקות ברווחים נאים של עשרות מיליוני שקלים.

הכנס של DGRE בלונדוןצילום: חברת DGRE

עבור דלק נדל"ן מדובר בנכס אסטרטגי. בהזדמנויות שונות בפגישות עם שלוש נציגויות של מחזיקי האג"ח (סדרות ד', ה', כ"ה שדלק נדל"ן חייבת להן 2 מיליארד שקל), ציינה הנהלת החברה, בראשות המנכ"ל ערן מיטל, כי בעזרת התקבולים העתידיים בגין פרויקט זה ייפרע חלק לא מבוטל מהאג"ח החדשות שיונפקו במסגרת ההסדר בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקל.

תוכניות אלו של דלק נדל"ן מתבססות על תרחיש אופטימי של תקבולים בגובה כ-630 מיליון שקל שיניב נכס זה ב-2017, לאחר שיוסב לבניין מגורים. מימוש תוכנית זו מותנה בהסכמות של הגופים המממנים הנוכחיים, בקבלת כל ההיתרים והאישורים הנדרשים מהרשויות הרלוונטיות וכן בהסדרת מימון לשלב הבא בפרויקט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker