הזרים חוזרים בזהירות לאחד העם: רכשו בינואר מניות ב-200 מיליון דולר

המימושים במק"מ מתמתנים ובמקביל הזרים רוכשים אג"ח ממשלתיות לא צמודות; המוסדיים הישראליים המשיכו לצמצם חשיפה למניות זרות

ואדים סבידרסקי

מנתוני בנק ישראל על השקעות של תושבי חוץ בישראל ושל המשקיעים המקומיים בחו"ל עולה כי קצב המימושים של שחקנים זרים במלווה קצר מועד (מק"מ) הולך ויורד. תושבי חוץ מימשו נטו בחודש ינואר כ-460 מיליון דולר במק"מ, לאחר מימושים בהיקף של כ-820 מיליון דולר בדצמבר 2011, והשקיעו נטו כ-560 מיליון דולר באג"ח הממשלתיות, בעיקר הלא צמודות.

באג"ח הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בינואר השקעות בהיקף של כ-900 מיליון דולר, זאת עקב הנפקה של האוצר בארה"ב בהיקף של כ-1.5 מיליארדי דולר לתקופה של 10.5 שנים.

כמו כן, המשקיעים הזרים חוזרים, אם כי בצעדים זהירים, להשקיע גם במניות ישראליות. בחודש ינואר, הזרימו תושבי חוץ כ-200 מיליון דולר נטו במניות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, לאחר פעילות נטו אפסית בשוק בחודשיים הקודמים.

עם זאת, מניות ישראליות הנסחרות בחו"ל סבלו בינואר מימושים נטו של כ-140 מיליון דולר. ההשקעות הישירות במשק הישראלי, שבוצעו דרך מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו בינואר בכ-660 מיליון דולר, מזה כ-300 מיליון דולר בגין עסקת פאנדטק.

תושבי ישראל, בעיקר המשקיעים המוסדיים, המשיכו לצאת משווקי חו"ל ומימשו מניות זרות בכ-100 מיליון דולר. המשקיעים המוסדיים מימשו נטו כ-260 מיליון דולר, לאחר השקעות מצטברות של כ-2.1 מיליארד דולר בחודשים אוקטובר עד דצמבר אשתקד, אלו קוזזו חלקית על ידי השקעות של כ-160 מיליון דולר של המגזר העסקי ומשקי הבית יחד.

הן המשקיעים המוסדיים והן הפרטיים הישראליים השקיעו בחודש ינואר באג"ח סחיר בחו"ל כ-130 מיליוני דולרים. כמו כן, פעילות ההשקעות הישירות נטו של תושבי ישראל בבורסות בחו"ל בחודש ינואר הייתה מאוזנת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker