איילון והכשרה ביטוח נקנסו ב-850 אלף שקל בשל שורה של ליקויים

הקנסות הוטלו עקב עיכוב ניוד כספי חיסכון לחברות מתחרות, ליקויים בשירות הלקוחות, הפניה לשמאי המצוי בניגוד עניינים, ואבטחת מידע לקויה

רם עוזרי
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי
ערן אזרן

הממונה על שוק ההון והביטוח, פרופ' עודד שריג, הטיל עיצומים כספיים של כ-850 אלף שקל על איילון ביטוח והכשרה ביטוח, בשל הפרת הוראות החוק - כך דיווח משרד האוצר הבוקר (ד'). הקנסות הוטלו בשל עיכוב ניוד כספי חיסכון לחברות מתחרות, ליקויים בשירות הלקוחות, הפניה לשמאי המצוי בניגוד עניינים, ואבטחת מידע לקויה.

הכשרה ביטוח, שבשליטת אלי אלעזרא, נקנסה בסך של כ-470 אלף שקל, בשל הפרות שביצעה החברה בנושא ניוד כספי גמל ואופן טיפול בפניות ציבור. "בדיקה בחברה העלתה כי הפרה את תקנות הניוד, תקנות שמטרתן להסדיר את אופן העברת כספי עמיתים בין קופות גמל. הבדיקה העלתה כי במספר מקרים של העברת כספים בין קופות גמל, הועברו כספי העמיתים באיחור לעומת הקבוע בתקנות", נכתב.

בנוסף, נמצא כי החברה פעלה בניגוד להוראות חוזר המפקח, המסדיר את אופן התנהלותם של הגופים המפוקחים באשר לטיפול בפניות ציבור אותן מברר המפקח. "החברה איחרה במתן מענה לפניות ציבור ולא נתנה התייחסות מפורטת ומנומקת לטענות פונה או לבירורים הנוספים שנשלחו לחברה במסגרת בירור פניות הציבור, ובכלל זה לא צירפה את כל המסמכים הרלוונטיים לבירור הפנייה".

איילון ביטוח, שבשליטת לוי רחמני, נקנסה בסך כולל של כ-370 אלף שקל, בעקבות ממצאי ביקורות שערך המשרד בנושא אבטחת מידע וביקורת על יישום הוראות חוזר שמאות ביטוח רכב (רכוש וצד ג'). "בביקורת אבטחת מידע נמצא כי החברה לא ביצעה פעולות בקרה ומניעה מספקות לצמצום סיכוני אבטחת מידע. בנוסף, נמצאו ליקויים בתוכנית היערכות החברה לשעת חירום", נכתב.

"בביקורת על יישום הוראות 'חוזר שמאות ביטוח רכב (רכוש וצד ג')' נחשפו ליקויים לגבי האופן בו הפנתה החברה את מבוטחיה לקבלת שירותי שמאות. במקרים מסוימים החברה לא הציעה למבוטחיה את רשימת שמאי החוץ כנדרש, הפנתה מבוטח לשמאי שאינו מופיע ברשימת שמאי החוץ שלה, והעסיקה שמאי מרשימת שמאי החוץ שלה כיועץ לחברה, העסקה שעלולה לפגום באי תלותו בניגוד להוראות החוזר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker