הברז נסגר

מוזי ורטהים מוחק את נביעות מהמסחר

בסך הכול תשלם החברה המרכזית למשקאות 15.2 מיליון שקל לפי שווי של 142 מיליון שקל לנביעות

אורן פרוינד

לאחר שנכשלה בניסיונה הקודם והעלתה את מחיר הצעת הרכש ב-14% הצליחה היום (ג') החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה) למחוק מהמסחר את החברה הבת, נביעות טבע גליל. הצעת הרכש התקבלה ברוב של 92% מקרב הניצעים ובשיעור של 9.8% מקרב כלל המחזיקים במניות החברה.

המחיר שננקב בהצעת הרכש עמד על 14.75 שקל למניה, גבוה ב-14% מהמחיר בהצעת הרכש הקודמת וב-10% ממחיר הנעילה בשוק. בסך הכול תשלם החברה למשקאות כ-15.2 מיליון שקל עבור המניות לפי שווי חברה של 142 מיליון שקל.

מוזי ורטהייםצילום: איציק בן מלכי

הצעת הרכש הופנתה לציבור בלבד המחזיק ב-10.6% מהון המניות של החברה. רוני קוברובסקי - נשיא קוקה קולה מחזיק ב-10.75% ממניות החברה וימשיך להחזיק במניותיו כאשר החברה המרכזית תחזיק ביתרת ההחזקות ונביעות תימחק מהמסחר. 

לפני חודש נכנסה נביעות לרשימת השימור בבורסה, מאחר שיתרת המניות המוחזקת בידי הציבור נמוכה מ-15% (10.67%). שלב השימור הוא שלב אחד לפני מחיקת החברה מהמסחר, אולם נראה כי ורטהיים אינו מחכה והעדיף לשלם פרמיה של 14% על מחירה בשוק.

החברה המרכזית לייצור משקאות קלים הינה חברה פרטית בבעלותו של ורטהיים. החברה מחזיקה, בין השאר בקוקה קוקה ישראל, נסטי, נביעות, פריגת, קלרסברג, טובורג וטרה. בנוסף, החברה מחזיקה בנתח ממניות זכיינית ערוץ 2 קשת. אחזקה זו כוללות גם את ערוץ המוסיקה 24 ופורטל האינטרנט מאקו. דרך חברות שונות, מחזיק ורטהיים בסך הכל בכ-51% ממניות זכיינית ערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker