>> יו"ר ועדת הריכוזיות, חיים שני, יציג היום בישיבת הממשלה את דו"ח הוועדה ואת המתווה לביצועו. לא יתקיים דיון ולא תהיה הצבעה על המלצות הוועדה.

שני, לשעבר מנכ"ל האוצר, יציג את מסקנות הוועדה, שהוקמה באוקטובר 2010 ובשבוע שעבר הוצגו המלצותיה הסופיות, לאחר דברי הקדמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הדיון וההצבעה על מסקנות הוועדה יתקיימו בישיבת ממשלה בעוד כחודש, לאחר שהשרים ילמדו את המסקנות.

הממונה על התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ, שהוא אחד מחברי הוועדה, סבור כי מכיוון שבוועדה היתה הסכמה כי לא רצוי שבפירמידות יהיו יותר משתי שכבות, יש להגביל גם חברות קיימות ולא לאפשר להן להישאר במבנה של שלוש שכבות, כפי שהמליצה הוועדה. הרשקוביץ סבור גם כי יש להקטין בחצי את מגבלת הגודל של חברות ריאליות שיורשו להחזיק נכס פיננסי ולמנוע בעלות צולבת של גופים שמנהלים כספים של אחרים ויש להם גם אחזקות ריאליות גדולות.

בהנחה שהממשלה תאשר את המסקנות, הן יועברו לצוות משפטנים משותף של משרד המשפטים, האוצר ומשרד רוה"מ, כדי להפכן לחוקים ותקנות. לאחר שהצוות יסיים את עבודתו ולאחר שוועדת השרים לחקיקה תאשר את החלטותיו, יועברו ההחלטות לאישור הכנסת. הדיון בכנסת יתנהל תחילה בוועדת הכספים ובהמשך במליאה. אין ודאות כי הדיון וההחלטה בהמלצות ועדת הריכוזיות יסתיימו עד סיום מושב הקיץ, במיוחד מכיוון שבמקביל לדיון בהמלצות ועדת הריכוזיות ידונו בכנסת גם בתקציב המדינה ל-2013.

חיים שניצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker