כמה טענות אפשר להעמיס על גב של סוור

מנורה טענה שסוור שנפגע בגבו הסתיר מידע רפואי - אך לא הביאה הוכחות

עודד יחיאל

אל בית המשפט לתביעות קטנות בחיפה הגיע אליהו תומר רוימי. אני מבקש לתבוע את חברת הביטוח מנורה, אמר רוימי לשופט יהושע רטנר.

על שום מה את רוצה לתבוע את מנורה, שאל השופט רטנר את רוימי. אני סוור בנמל חיפה, הסביר רוימי לשופט. תוך כדי עבודתי נפגעתי בתאונה. המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה שאירעה לי כתאונת עבודה, ובגין הפגיעה שספגתי בגב קבע לי נכות בשיעור של 5% לצמיתות. לפי הפוליסה שיש לי בחברת מנורה אני זכאי במקרה כזה ל-10,000 שקל, ואולם במנורה מסרבים בתוקף לשלם לי את הסכום הזה.

אתם בטח לא מכחישים את תאונת העבודה שהוכרה בביטוח הלאומי, שאל השופט את נציג מנורה. נכון, הודה נציג מנורה. אתם מסכימים לחישוב שערך רוימי, שלפיו עבור 5% נכות שנקבעו לו בביטוח הלאומי מגיעים לו מכם 10,000 שקל? אכן כן, הסכים נציג מנורה. אז למה לא שילמתם, התפלא השופט?

או-הו, שלל טענות בפינו, החל נציג מנורה להרצות את טענותיו בפני השופט: אנו טוענים שהנכות בגבו של רוימי אינה נובעת מתאונת העבודה; אנו טוענים כי לחינם העניק המוסד לביטוח לאומי לרוימי 5% נכות בגין התאונה - הנכות אינה תוצאת התאונה, המשיך נציג מנורה, אלא היא נובעת מתחלואה בגב שקדמה לתאונה.

את התחלואה הקודמת בגב, המשיך נציג מנורה בהרצאת טענותיו, הסתיר מאיתנו רוימי בעת עשיית הביטוח, ועל כן אין לפוליסה כל תוקף. טענות כבדות משקל, הירהר לעצמו השופט רטנר, וציפה לקבל מנציג מנורה את התיעוד הרפואי המאושש את התחלואה הקודמת בגבו של רוימי.

אלא שנשיאים ורוח וגשם אין - טענת מנורה כי רוימי סבל מתחלואה קודמת בגב, קובע השופט בפסק הדין, לא נסמכת על אף מסמך רפואי המצוי בפני בית המשפט. למנורה יש גישה לתיקו הרפואי של רוימי, מדגיש השופט, אך היא לא הציגה ולו מסמך רפואי אחד התומך בטענתה בדבר תחלואה קודמת בגב. ממילא ממשיך השופט ודוחה את טענת מנורה כאילו הסתיר ממנה רוימי מידע רפואי טרם עשיית הביטוח.

מנורה חויבה אם כן על ידי השופט לשלם לרוימי את תגמולי הביטוח שהגיעו לו. וכמה עלה למנורה לגרור את רוימי לבית המשפט? סכום עתק של 500 שקל שנפסקו כהוצאות משפט.

-

הכותב הוא עורך דין

אליהו תומר רוימי נגד מנורה >>

המבטחת: מנורה

מהות התביעה: תביעה לתשלום תגמולי ביטוח בגין נכות כתוצאה מתאונת עבודה

טענת חברת הביטוח: הנכות אינה נובעת מהתאונה אלא מתחלואה קודמת שהמבוטח הסתיר טרם עשיית הביטוח

השופט: יהושע רטנר מבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה

נפסק ביום 5.7.10: למנורה גישה לתיק הרפואי, אך היא לא הציגה ולו מסמך רפואי אחד התומך בטענתה בדבר תחלואה קודמת בגב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker