זירת המט"ח: הדולר עלה ל-3.72 שקלים; היורו התחזק ב-0.3%

למרות השביתה, חדרי המסחר במט"ח בבנקים קיימו פעילות חלקית, רובה אלקטרונית; נפח המסחר דליל

ערן אזרן

הדולר הוסיף היום 0.4% וננעל לפי שער יציג של 3.7138 שקלים. המסחר התקיים למרות השביתה הכללית במשק, שהכריזה עליה הסתדרות העובדים שלשום. חדרי המסחר במט"ח בבנקים קיימו פעילות חלקית - רובה אלקטרונית - כך שנפח המסחר היה דליל.

כמו בכל יום מסחר רגיל, בנק ישראל פירסם בשעה 15:30 את השער היציג, על אף שעובדי הבנק לקחו חלק בעיצומים. בדומה לדולר, גם היורו עלה ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.9290 שקלים.

המטבע האירופי התחזק למרות שמנהיגי המפלגות ביוון שוב לא הצליחו להגיע להסכמה לגבי הרפורמות שיסללו את הדרך לקבלת חבילת החילוץ השנייה מהאיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית.

עם זאת, הציפייה לפגישה בין שר האוצר של יוון, אוונגלוס וניזלוס, לבין שרי האוצר של גוש היורו השרתה אווירה חיובית בשווקים וחיזקה את המטבע האירופי בעולם. במסגרת הפגישה הוצגה תוכניתה של הממשלה היוונית לקיצוצים בסך 3.3 מיליארד יורו (4.4 מיליארד דולר) השנה.

בתוך כך, האבטלה ביוון ממשיכה לשבור שיאים ובנובמבר היא הגיעה לשיא שלילי של 20.9%, לעומת 18.2% באוקטובר, זאת על פי נתוני רויטרס-תומסון. מדובר בזינוק של כמעט 3% באבטלה תוך חודש אחד בלבד. ובמקביל בטחון הצרכנים המשיך להידרדר, ונפל בעוד 10 נקודות למינוס 80. לשם השוואה, בטחון הצרכנים בגרמניה עמד בנובמבר על 106.6 נקודות.

שקל/דולר
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום