תעוזה מממשת אופציות PUT בחברת ביונס תמורת 3.3 מיליון דולר

לאחר העסקה, תחזיק תעוזה במניות ביונס בשווי 5.6 מיליון דולר ■ לתעוזה שווי מזומן בהיקף של 18.5 מיליון דולר והיא נסחרת בשווי שוק של 15 מיליון דולר

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

קרן ההון סיכון תעוזה, המשקיעה בחברות עתירות ידע בתחומי התקשורת, מדעי החיים ותכנה, מדווחת היום על מימוש אופציות PUT למכירת מניות של חברת ביונס, בסכום כולל של 3.3 מיליון דולר.

העסקה נעשתה לפי שווי של כ-220 מיליון דולר, הגבוה ב-15% מהערכת השווי של ביונס, שנעשתה בסוף 2010. במסגרת העסקה, תעוזה קיבלה גם אופציה לקנות את המניות במחיר המימוש לתקופה של שנתיים. לאחר השלמת העסקה, תחזיק תעוזה ב-3% ממניות ביונס ששוויין עומד על כ-5.6 מיליון דולר.

אבי קרבס, מנכ"ל תעוזה, ציין כי "אנו ממשיכים ביישום האסטרטגיה שלנו למימוש עקבי של חלק מהאחזקות שצמחו לשווי משמעותי, ובכך להציף ערך לבעלי המניות. לצד מימושים אלה, אנו ממשיכים להשקיע ולהתרכז בפעילות של מספר חברות שלנו, בהן רואים התקדמות עיסקית משמעותית, תוך כדי עליות שווי וכניסת משקיעים חדשים".

תעוזה קיבלה את המניות בחברת ביונס, בשעה שהחברה התאחדה עם נ.א.ס.ס, ובתמורה לחלק ממניות נ.א.ס.ס שהחזיקה תעוזה. מימוש מניות ביונס הוא שלב נוסף בעסקת המכירה של נ.א.ס.ס שתעוזה היא אחת ממייסדותיה.

חברת ביונס עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות, לשחזור חלק מהפונקציות של הגפיים עבור נכים שנפגעו משבץ מוחי או מפגיעה בחוליות העליונות של עמוד השדרה. החברה מייצרת מוצרים ליד ולרגל, המאפשרים הפעלת שרירים באיברים המשותקים באמצעות טכנולוגיה ייחודית.

מוצרי החברה קיבלו את אישור ה-FDA לשיווק בארה"ב ואישור CE לשיווק באירופה. ביונס מפתחת מוצרים נוספים בתחום השיקום הנוירולוגי ומוצרים לטיפול בכאבים כרוניים.

יו"ר ביונס הוא אלפרד מאן, שעמד בראש Minimed ו-Advanced Bionics.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker