הפיטורים משתלמים: שלמה מעוז גובה פי שניים על הרצאותיו

מעוז יוצא לחופשה ולא יגיע לאסיפה באקסלנס מחר שבה ידונו בפיטוריו; עורך דינו: אקסלנס מנצלת את היעדרותו כדי לקדם את פיטוריו ללא נוכחותו וללא דיון ענייני בפני בעלי המניות

דרור רייך
שתפו בפייסבוק

ביום שישי האחרון התבשר שלמה מעוז, שפוטר מתפקיד הכלכלן הראשי של אקסלנס, כי בית ההשקעות יכנס ביום שלישי הקרוב אסיפה כללית שתדון בפיטוריו - וכי עליו להשיב עד יום ראשון בבוקר (אתמול) אם בכוונתו להופיע באסיפה, או לשלוח מכתב להגנתו. מעוז יטוס ביום שלישי לחופשה פרטית בפראג, וככל הנראה לא יוכל להגיע לאסיפה.

שלמה מעוזצילום: מוטי קימחי

במכתב ששלח מעוז באמצעות עו"ד נרדה בן צבי, לאקסלנס נכתב כי "בהמשך לשורת ההתנכלויות של אקסלנס ביחס למעוז הזמינה אותו החברה במחטף בשישי בצהריים לאסיפה בהולה של בעלי המניות שתתקיים דווקא ביום שמעוז שוהה בחו"ל". בן צבי הוסיפה כי מעוז הודיע לחברה על שהותו בחו"ל בתאריכים אלה לפני כמה חודשים וטוענת כי "מהפנייה עולה חשד שאקסלנס מנצלת את היעדרותו של מעוז כדי לקדם את פיטוריו ללא נוכחותו וללא דיון ענייני בפני בעלי המניות".

גורמים המקורבים לאקסלנס ציינו כי החברה "פועלת מול מעוז בשקיפות נאותה, מתוך רצון לקיים תהליך בצורה המכובדת ביותר. חבל שמעוז נוקט בטכסיסי השהייה למיניהם, ולא לוקח אחריות על מעשיו". לדבריהם, הטענות בגין ניסיון מחטף הן שקריות - ובבית ההשקעות כלל לא ידעו על נסיעתו לחו"ל. בחברה אף דורשים לראות מסמכים המעידים על כך שנסיעתו של מעוז אושרה מראש.

בתשובה לטענת בית ההשקעות כי מעוז הסב לו נזק תדמיתי גדול, אומרים עורכי דינו של מעוז כי הוא תרם רבות לחשיפה הציבורית של אקסלנס, וכי מאז התפוצצות הפרשה נרשמת עלייה ניכרת בביקוש להרצאותיו - והתעריף שהוא גובה על הרצאות הוכפל.

בן צבי הוסיפה וכתבה כי "הזימון לאסיפה הכללית הוצא בניגוד לחוק ותקנון חברת הקרנות, בחוסר סמכות, והוא חסר כל תוקף חוקי. עליכם להודיע מיידית על ביטול האסיפה הכללית ולפעול לזימון האסיפה הכללית לפי החוק ותקנון החברה".

מאקסלנס נמסר כי "למרות ניסיונות ההשהיה מצדו של מעוז, ייקבע מועד חדש לקיום האסיפה בזמן הקרוב. לכל אורך ההליך אנו נוהגים מול מעוז בשקיפות ובהגינות, וכך גם נמשיך להתנהל"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker