צבי זרחיה

הממונה על שוק ההון והביטוח באוצר, פרופ' עודד שריג, מזהיר כי הורדת דמי הניהול ל-0.7% תיצור בעייה קשה בשוק ההון עד כדי פגיעה בחיסכון הפנסיוני.

עודד שריגצילום: מיכל פתאל

בדיון שנערך הבוקר בוועדת הכספים, אמר שריג כי "בתוך שבוע עד שבועיים נפרסם את התקנות לגבי גובה דמי הניהול כך שהתקרה תגיע ל-1.2%. אנו מבקשים לצמצם את דמי הניהול אך בצורה מדודה. אנו פועלים בדרכים נוספות להפחתת דמי הניהול על ידי הגברת התחרותיות".

שריג התייחס להצעת החוק להגבלת דמי הניהול שהוגשה על ידי הח"כים חיים כץ (ליכוד), שלי יחימוביץ' (עבודה), אילן גילאון (מרצ) ואמנון כהן (ש"ס). הצעת החוק תועלה להצבעה בקריאה טרומית ביום רביעי חרף התנגדותו של משרד האוצר. שריג הביע תקווה שהצעת החוק לא תתקבל. הקואליציה פועלת להפיל את הצעת החוק.

שריג הדגיש כי "צריך לדאוג לטובת החוסכים שלא ישלמו יותר מדי ומאידך לא לגרום לחברות להתמוטט ולסכן את מה שנחסך".

ח"כ חיים כץ אמר בתגובה כי "יש לשמור על איזון קדוש שבו לא ייגרם נזק לאיתנות הפיננסית של הקרנות והם תוכלנה להמשיך ולהרוויח כסף אבל באותה עת יש להפסיק את הגזל בגובה דמי הניהול הנגבים מאזרחי ישראל".

כץ הוסיף כי "הצעת החוק שלי נעשתה לאחר התייעצות עם גורמים פיננסים והמטרה היא להביאה לאישורה באופן דמוקרטי תוך הבאת מכלול השיקולים, ובמקצועיות יתרה שתביא סוף לגזל ולחזירות בגביית דמי הניהול מבלי לפגוע ביכולתם של חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וחברות ההשקעות להרוויח ולהעניק שירות נאות לחוסכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker