עוף, סלולר ועו"ש |

רמי לוי יציע בסניפיו את שירותי בנק ירושלים

ברשת יוצבו עמדות קידום מכירות לשירותי הפיקדונות האינטרנטיים של הבנק ■ לקוחות רמי לוי יקבלו תכניות במחירים מועדפים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בנק ירושלים סיכם עם רשת הקמעונות רמי לויעל שיתוף פעולה בין הצדדים, להפצת שירותי הבנקאות באמצעות הרשת. הצדדים צפויים להיפגש מחר בבוקר על מנת לחתום עם ההסכם הסופי ביניהם.

במסגרת שיתוף הפעולה, יתחיל כבר בשלישי הזה פיילוט בכל סניפי רמי לוי שיווק השקמה, במסגרתו יוצבו ברשת עמדות קידום מכירות לשירותי הפיקדונות האינטרנטיים של בנק ירושלים. בשלב השני, לאחר קבלת היתר מהמפקח על הבנקים, יושקו שירותי בנקאות מלאים בסניפי רמי לוי.

רמי לויצילום: דניאל בר און

בנק ירושלים הבטיח לבנות לרמי לוי שיווק השקמה תכניות ייעודיות ללקוחות הרשת. תכניות אלו יהיו עם מחירים המועדפים ממה שמקובל בעולם הבנקאות בכלל, ובבנק ירושלים בפרט - פקדון עם ריבית יותר גבוהה, הלוואות בתנאים מועדפים וכו'.

המטרה במהלך, היא דו כיוונית - בנק ירושלים יצטייר כבנק חברתי שמיטיב עם הצרכן ורמי לוי כמי שמביא ללקוחותיו את התנאים הכי טובים, לא רק בתחום המזון.

בנק ירושלים הוא בנק קטן, בעל נתח שוק של כ-1% בלבד במערכת הבנקאות. עם זאת, לבנק תכניות צמיחה משמעותיות לשנים הקרובות בפלח הקמעוני, כשהחיסרון הבולט שלו הוא פריסת סניפים בלתי מספקת - לבנק 16 סניפים בלבד. על כן, שיתוף פעולה זה עשוי לייצר לבנק את המסה הקריטית של הלקוחות.

מניית בנק ירושלים, זינקה היום במהלך המסחר בשיעור של 10.47%, במחזור מסחר של 80 אלף שקל. זאת, על אף שהמידע אודות שיתוף הפעולה הצפוי בין הצדדים נחשף בכלי התקשורת רק בשעות הערב לאחר נעילת המסחר.

הבנק, בניהולו של אורי פז, מיצב את עצמו בשנה האחרונה כבנק תחרותי מאוד כשהכריז על מדיניות במסגרתה ישלם על פיקדונות הציבור ריבית בשיעור של 80% מריבית בנק ישראל, הגבוהה פי יותר מ-4 מהריבית הממוצעת שמוצעת על ידי יתר הבנקים. במקור, תיכנן בנק ירושלים להתרחב באמצעות פריסת סניפי בנק הדואר, אולם לאור קשיים רגולטוריים המצריכים חקיקה בכנסת המהלך מתעכב.

אורי פז, מנכ"ל בנק ירושליםצילום: מוטי מילרוד

בתוך כך, ל-TheMarker נודע, כי בנק ירושלים גייס פיקדונות ציבור בהיקף של כ-300 מיליון שקל, מאז הכריז על מדיניות תמחור הפיקדונות בתחילת חודש ינואר. הגיוס המהיר בהיקף הפיקדונות, נובע ככל הנראה מההד התקשורתי הרחב לו זכתה ההכרזה על מדיניות התמחור של הבנק, במיוחד בסביבת הריבית הנמוכה ששוררת במשק כיום.

על פי אותן הערכות, מאז השיק בנק ירושלים את המערכת האינטרנטית בחודש אוגוסט 2011, גייס הבנק למעלה מ-500 מיליון שקל בפיקדונות חדשים (כולל ה-300 מיליון שגויסו החודש).

החידוש במערכת האינטרנטית הוא שהיא מאפשרת ללקוחות כל הבנקים להפקיד פיקדון בבנק ירושלים באמצעות רישום באתר האינטרנט שלו, וביצוע העברה בנקאית מהבנק בו מתנהל החשבון כיום ללא כל צורך בהגעה לסניף לשם פתיחת חשבון.

אלא שלמרבה ההפתעה, על אף שללקוחות אין כל סיבה להגיע לסניפי הבנק, בחודש האחרון ניצפת תופעה מעניינת: לקוחות חדשים המעוניינים להפקיד פיקדון בבנק, מגיעים במיוחד לסניפים. במערכת הבנקאית מעריכים, כי כשמדובר בסכומים גדולים יחסית, מרבית הלקוחות עדיין לא מרגישים בנוח עם העברות בנקאיות ומערכות אינטרנטיות ומעדיפים לבצע זאת פיזית. ייתכן ומתקפות האקרים שהובילו לחשיפת פרטי כרטיסי האשראי, הגבירו גם הם את חששות הציבור מביצוע פעולות פיננסיות דרך האינטרנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker