נועם בר

הכשרה ביטוח נאלצת לוותר על פרמיה של 539 מיליון שקל שגבתה בפעילות ביטוחי רכב חובה, זאת כדי לפתור את בעיית חוסר ההון הקשה עימה היא מתמודדת מאז פרסמה את דוחות הרבעון השלישי. במסגרת עסקה שגיבשה עם מבטח המשנה שלה, ברקשייר האת'ווי שבשליטת המיליארדר וורן באפט, תרכוש החברה ביטוח משנה על פוליסות ביטוח רכב חובה שמכרה בשנים 2006-2009 .

אלי אלעזראצילום: עופר וקנין

המהלך צפוי לשחרר להכשרה ביטוח הון בהיקף של 70 מיליון שקל. בכך תיפתר בעיית חוסר ההון של החברה. את הרבעון השלישי סיימה הכשרה ביטוח עם חריגה של 40 מיליון שקל מדרישות ההון שלה כחברת ביטוח. הבעיה הייתה אפילו חמורה יותר היות ובמסגרת דרישות ההון החדשות שהציב המפקח על הביטוח, נדרשו חברות הביטוח להגדלה מתמדת בהון העצמי שלהן עד סוף 2011. בהתאם לדרישות התוכנית החדשה החוסר בהון של הכשרה ביטוח לסוף הרבעון השלישי הוא של כ-980 מיליון שקל. הכשרה ביטוח מדווחת כי העסקה צפויה להניב לה רווח חד פעמי של 20 מיליון שקל. יחד עם ההון שישתחרר בהעברת ההתחייבות למבטח המשנה, צפוי ההון העצמי של הכשרה ביטוח לגדול ב-90 מיליון שקל.

בשבוע האחרון מצוקת ההון של הכשרה ביטוח גרמה לחברת מידרוג להוריד לה את דירוג האשראי מרמה של A2 ל-A3. הורדת הדירוג נעשתה זמן קצר לאחר שנכנסה לרשימת מעקב. מה שמעיד על החמרה מהירה במצב החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker