גלובל כנפיים תמשיך להחכיר 6 מטוסים לאמריקן איירליינס המצויה בפשיטת רגל

מנכ"ל כנפיים: "גלובל כנפיים ליסינג תמשיך בהחכרת כל המטוסים שלה לאמריקן איירליינס, ותקבל את דמי החכירה המקובלים בשוק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גלובל כנפיים, מקבוצת כנפיים, ממזערת את הפגיעה בה מהליך פשיטת הרגל בו נמצאת אמריקן איירלינס. שתי החברות הגיעו להסכמה עקרונית כי גלובל כנפיים  תמשיך להחכיר לאמריקן איירליינס 6 מטוסים, לפי המחירים המקובלים כיום בשוק.

שלמה חנאלצילום: מוטי קמחי

לפי ההסכמה העקרונית שאמורה להיות מאושרת בבית המשפט בארה"ב, גלובל כנפיים תקבל למעלה מ-50% מדמי החכירה החודשיים ששילמה אמריקן איירלינס לפני כניסתה להליך הגנה מפני נושים.

מנכ"ל כנפיים שלמה חנאל אמר כי: "אנו מרוצים מהשלמת שלב נוסף בתהליך לפיו גלובל כנפיים ליסינג תמשיך בהחכרת כל המטוסים שלה לאמריקן איירליינס, ותקבל את דמי החכירה המקובלים בשוק".

לאחר שנכנסה אמריקן איירלינס להליכים פנתה באמצע דצמבר לגלובל כנפיים בהצעה להמשיך לחכור את כל 6 המטוסים שהיא חוכרת מגלובל כנפיים. הסעיף בחוק האמריקאי התיר לאמריקן איירליינס שלא לשלם את דמי החכירה שהיא חייבת לגלובל כנפיים במשך 60 יום, שאחריהם זכאית היתה גלובל כנפיים לקבל את המטוסים לידיה בחזרה.

מדובר בהסכמות ביניים לגבי התשלום שישולם  ובחודשים הקרובים ייחתמו הסכמים מפורטים לגבי החברה. הערכות בשוק הינם כי השינויים בתקופת החכירה לא יהיו משמעותיים בתקופות אשר הוצעו בהצעה הראשונית של אמריקן איירליינס לאחר הכניסה להליכים.

דמי החכירה ששילמה אמריקן איירליינס לגלובל כנפיים לפני כניסתה להליכים היו 18% מהכנסותיה ב-2010 ובינואר-ספטמבר 2011. יתרת ההלוואות שקיבלה גלובל כנפיים בגין 6 המטוסים שרכשה ב-2002 מסתכמת ב-10% מההלוואות הבנקאיות ו-8% מכלל האשראי שלקחה החברה, כלומר 19 מיליון דולר.

בעקבות חדלות הפירעון של אמריקן ליינס, אישררה בדמצבר חברת מעלות S&P את הדירוג של גלובל כנפיים (A-) אך שינתה את תחזית הדירוג מיציבה לשלילית. מעלות העריכה שהפסקת הסכמי החכירה תיאלץ את גלובל כנפיים לבצע הפרשה של 10 מיליון דולר לירידת ערך השקעותיה במטוסים.

גורמים בשוק מעריכים כי אכן בדוחות הרבעון הרביעי של שנת 2011 נראה הפרשות לירידת ערך אך למרות שמדובר בחוב לא מובטח החברה אמורה לקבל חלק ממהפרש בין ההסכם המקורי להסכם החדש לאחר סיום ההליכים בבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker