כלל תעשיות: הפחתה של 100 מיליון שקל בהון העצמי בשל די פארם

החברה, ששולטת בדי פארם באמצעות כלל ביוטכנולוגיה, תיאלץ לרשום הפסד של 20 מיליון שקל בדו"ח רווח והפסד ■ רוב ההפחתה בהון העצמי - 80 מיליון שקל - יוכרו כחלק משינויים בקרן ההון

ערן אזרן
ערן אזרן

יום לאחר דיווחה של די פארם מקבוצת אי.די.בי על כישלון הניסוי בתרופת הדגל שלה, כלל תעשיות מפרטת בדיווח למשקיעים על ההשלכות החשבונאיות של העניין. כלל תעשיות , שמחזיקה בדי פארם בשרשור באמצעות כלל ביוטכנולוגיה , דיווחה כי מחיקת הנכסים של החברה הנכדה תסב לה הפסד של 20 מיליון שקל, שיוכר כחלק מדו"ח הרווח וההפסד הרגיל. בנוסף מציינת כלל כי המחיקה תגרום להפחתה של 100 מיליון שקל בהון העצמי שלה, כאשר 80 מיליון שקל מכך יופחתו כחלק משינויים בקרן ההון ויכרו כחלק מדו"ח רווח והפסד כולל.

צביקה לבנת
צביקה לבנתצילום: דניאל בר און

די פארם, המפתחת תרופה לטיפול בשבץ איסכמי (שבץ שנובע מאי הספקת דם למוח), ספגה אתמול מכה אנושה, לאחר שוועדת ההיגוי של הניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע בתרופה DP-b99 הורתה לחברה לעצור את גיוס החולים לניסוי. עד כה השקיעה די פארם 70 מיליון דולר בתרופה במהלך 18 שנים. ההודעה הביאה לצניחה של 85% מערך המניה.

כתוצאה מהכישלון, ובהנחה שהנכסים המיוחסים לתרופה של די פארם אכן יופחתו, גם כלל ביוטכנולוגיה (47%), תיאלץ לרשום הפסד בספריה. החברה, המחזיקה ב-47% במניות די-פארם, תיאלץ לרשום הפסד של כ-35 מיליון שקל בדו"ח רווח והפסד הרגיל. בנוסף היא תיאלץ לבצע הפחתה של כ-175 מיליון שקל בהון העצמי, כש -140מיליון שקל מתוכם יופחתו במסגרת שינויים בקרן הון (ויוכרו רק בדו"ח רווח והפסד כולל ולא בדו"ח רווח והפסד הרגיל).

המחיקות של כלל תעשיות וכלל ביוטכנולוגיה נעשים בגין שערוך נכסיה של די-פארם, כפי שבוצע בעת רכישת השליטה ביצרנית התרופות. רוב המחיקות לא יופיעו כחלק מדו"ח רווח והפסד, וזאת מאחר שהחברה רשמה את השקעתה בדי פארם במסגרת קרן ההון. ההפרשות צפויות להירשם כחלק מדו"ח הרבעון הראשון ל-2012. החברה מסייגת את הודעתה בעניין ומציינת כי "הנתונים טרם בוקרו על ידי רואה החשבון המבקר של שתי החברות". כמו כן היא מציינת כי "אין ודאות באשר לשיעור הפחתת הנכסים המיוחסים לתרופה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ