בלעדי

הון-שלטון - הדור הבא: העוזרים שלוחשים לאוזניהם של ראשי המשק

פורום 360 מונה כ-40 עוזרי מנכ"לים של חברות ומשרדי ממשלה ■ מקורב לפורום: "מדובר במועדון אקסקלוסיבי"

סיון איזסקו

>> עשרות עוזרי מנכ"לים וראשי מטות בחברות הגדולות במשק ובמשרדים ממשלתיים הצטרפו בחודשים האחרונים לפורום חדש - פורום 360. הפורום הוקם במטרה להקים מעגל נטוורקינג שיקדם שיתופי פעולה בין עוזרי המנכ"לים, ובין הגופים העסקיים לבין עצמם.

באופן אירוני, הפורום החל להתגבש במהלך חודשי הקיץ, במקביל למחאות החברתיות שהוציאו מאות אלפי מפגינים לרחובות ודירבנו את הקמת ועדת הריכוזיות. הפורום הוקם ביוזמתם של גבי סמסון, עוזר בכיר למנכ"ל התעשייה האווירית; טל גל אור, יועצת הסיורים של ראש הממשלה; ויעל אפטר, מנהלת תחום תקשורת במשרד גיתם IM-BBDO. אפטר שימשה בעבר כסגנית יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

רשימת חברי הפורום כוללת כיום כ-40 עוזרי מנכ"לים ובהם העוזרים האישיים של ראשי אפריקה ישראל, תנובה, אסם, עיריית תל אביב, פרטנר, אוניברסיטת תל אביב, בטר פלייס, משרד שר התחבורה, טבע, התאחדות התעשיינים, קוקה קולה, אל על, ויסוצקי, הבנקים, כיל, שיכון ובינוי, בזק, חברות מקבוצת אי.די.בי, אל על, חברת החשמל, משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, רכבת ישראל, רשות החברות הממשלתיות, שגרירות בריטניה, חברת נמלי ישראל, הסוכנות היהודית ועוד גופים.

מקורבים לפורום ציינו אתמול כי "הוחלט להקים את הפורום כשזיהינו צורך בקרב עוזרי מנכ"לים להכיר וליצור קשרי עבודה, להם ולחברות שלהם, וגם ליצור מסגרת העשרה לדור המנהלים של העתיד".

על פי חברים בפורום, עד כה התקיימו כבר כמה מפגשים והרצאות בעיריית תל אביב אצל ראש העירייה רון חולדאי, בחברת אסם עם המנכ"ל דן פרופר, מפגש באוניברסיטת תל אביב עם נשיא האוניברסיטה והיזם שלמה קאליש, מפגש בחברת אל על עם סמנכ"ל המסחר באל על דוד מימון - ומפגש בתעשיה האווירית עם מנכ"ל החברה יצחק ניסן. כמו כן מתוכננים בקרוב מפגשים בבנק לאומי, בחברת הסלולר אורנג' ועוד.

גורם המעורב בפעילות הפורום אמר אתמול ל-TheMarker כי "פורום 360 הוא פורום שמאגד את החברות הגדולות במשק, ציבוריות ופרטיות. שמנו לנו למטרה להביא ערך מוסף שאי אפשר להביא בדרך אחרת, באמצעות יצירת נטוורקינג. מדובר במועדון אקסקלוסיבי של עוזרי מנכ"לים וראשי מטות - אנשים שלוחשים לאוזניהם של ראשי המשק".

המטרה היא לקדם שיתופי פעולה בין עוזרי המנכ"לים או בין החברות?

חבר בפורום: "גם וגם. באופן טבעי קל יותר לקדם שיתופי פעולה וליצור הפריה הדדית כשיש היכרות בין האנשים ואין חשדנות. הערך המוסף הוא לא רק לאנשים החברים בפורום אלא גם למנכ"לים של החברות".

גם ראשי מטות ועוזרים אישיים של שרים ובכירים במשרדים ממשלתיים נמצאים ברשימה?

"גופים ממשלתיים זה נושא יותר רגיש, אז עדיף שזה לא יתפרסם. זה קצת רגיש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker