אבישי ברוורמן: "ישראל נטמעה בתרבות הבצע של וול סטריט"

אבישי ברוורמן במתקפה חזיתית נגד בעלי ההון ומדיניות נתניהו: "בעלי ההון משחקים עם הכספים של הציבור - כאשר הם מצליחים הם מכניסים לכיסם מיליוני שקלים, אך כשהם נכשלים הם באים למדינה ומבקשים הצלה בצורת תספורת כזו או אחרת"

איריס מרגוליס

ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה) , לשעבר בכיר בבנק העולמי, ומי שישב במשך עשור בדירקטוריון של אי.די.בי החזקות וכימיקלים לישראל, יצא היום (ד') במתקפה חזיתית נגד בעלי ההון ומדיניות נתניהו. בנאומו הבוקר בפני ועידות ויצ"ו העולמית, בהשתתפות מאות נציגות מ-40 קהילות יהודיות ברחבי העולם, תקף ברוורמן בחריפות את התנהלות הטייקונים ורדיפת הבצע בישראל.

אבישי ברוורמןצילום: איציק שוקל

לדבריו, "ישראל נטמעה בתרבות הבצע של 'וול סטריט'. השחיתות החוקית מסכנת את הכלכלה העולמית יותר מכל דבר אחר. הבעיה בקפיטליזם האוליגרכי של ימינו הוא, שכללי המשחק של השוק החופשי כבר אינם קיימים ובן אדם רגיל שמנהל את עסקיו בצורה כושלת פושט את הרגל. לעומת זאת, בעלי ההון משחקים עם הכספים של הציבור, כאשר הם מצליחים הם מכניסים לכיסם מיליוני שקלים, אך כשהם נכשלים הם באים למדינה ומבקשים הצלה בצורת תספורת כזו או אחרת".

ברוורמן הוסיף כי "המדיניות הכלכלית השמרנית שממשלות ישראל קידמו בעשרות השנים האחרונות, ובראשם בנימין נתניהו בתפקידיו כראש ממשלה ושר אוצר, הוכחה ככישלון. המחאה החברתית של הקיץ האחרון בישראל, יחד עם שאר המחאות ברחבי העולם המערבי, הן ההוכחה לכך שלציבור נמאס מהמצב הזה. לכן, אני מאמין שהבחירות הקרובות יהיו בסימן הכלכלי והציבור יביא לשינוי בקלפי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker