למרות התנגדות בעלי השליטה: אייס ביקשה להקפיא ההליכים - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

למרות התנגדות בעלי השליטה: אייס ביקשה להקפיא ההליכים

(עדכון) בית המשפט המחזוי החליט שלא לדחות את הבקשה ולקבוע דיון למחר בבוקר; ההנהלה החדשה דחפה להגשת הבקשה - בעלי השליטה היו מעוניינים להמתין על מנת שלא לפגוע בתדמיתם הציבורית

14תגובות

השופטת הילה גרסטל נשיאת בית המשפט המחוזי בפתח תקוה החליטה לדחות את בקשת אייס דיפו להענקת צו במעמד צד אחד. במקום זה, קבעה דיון למחר (רביעי) ב-07:30 במעמד כונס הנכסים הרשמי, בעלי השליטה וכל הנושים שסכום נשייתם עולה על 200 אלף שקל בנוסף לנושים המובטחים, ונושים בעלי זכות קדימה.

"חנות לחומרי בניין. "הנזק לצרכן גבוה

גאון אחזקות המחזיקה ב-44% מאייס וכלפיה מופנות טענות ההנהלה, יחד עם זבידה, פירסמה הערב הודעה לבורסה. "גאון סחר וקנה ובנה סבורות כי ריצה חפוזה להליך של הקפאת הליכים בניגוד להחלטה שהתקבלה בדבר מינוי בודק חיצוני עלולה להסב נזק רב לאייס דיפו, נושיה ובעליה" נכתב בהודעה.

"בימים האחרונים הודיעה הנהלת אייס דיפו לחברה הודעות שונות, ומסרה לה תוכניות תזרימיות שונות, אשר המשותף להן הוא שאייס דיפו אינה עומדת בתוכנית התזרימית, וכי גם לאחר שההלוואות יוזרמו לאייס רשתות, אייס רשתות תהא זקוקה להזרמות כספיות נוספות משמעותיות כבר ברבעון הראשון או הרבעון השני של שנת 2012", הסבירה גאון את העיכוב מבחינתה

עוד דיווחה גאון כי מחזיקי אגרות החוב של החברה שלחו הבוקר מכתב לבעלי השליטה של החברה (גאון וזבידה) הדורשים מהם, בין היתר, להעמיד את ההלוואות. נאמן האג"ח הוסיף כי אם לא יעמידו את ההלוואות, יראה בהם הנאמן אחראיים למלוא הנזק שייגרם לבעלי אג"ח.

אייס לבית המשפט: לחייב את בעלי השליטה להעביר 20 מיליון שקל

רשת ה"עשה זאת בעצמך" אייס דיפו הגישה היום בצהריים בקשה לבית המשפט להקפיא הליכים עד ה-31 למארס 2012. ההנהלה החדשה שמונתה לפני מספר חודשים דחפה להגשת הבקשה בעוד שבעלי השליטה בחברה, משפחות גאון וזבידה, שאמורים להזרים לה 20 מיליון שקל בסוף החודש, היו מעוניינים להמתין על מנת שלא לפגוע בתדמיתם הציבורית.

משמעות הבקשה היא כי במהלך תקופת ההקפאה לא ניתן להגיש תביעות כנגד החברה. לחברה הבורסאית ורשת הבת "עשה זאת בעצמך" שבשליטתה חובות בהיקף 452 מיליון שקל לבעלי האג"ח, בנקים, ספקים ו-1,250 עובדיה.

החברה מבקשת למנות לה נאמנים שינהלו אותה למשך תקופת ההקפאה וכותבת כי היא חוששת שבעלי האג"ח יעמידו את החוב כלפיהם לפרעון מיידי. הבקשה לצו מניעה גם חושפת טפח מהמאבק בין הנהלת אייס החדשה של משה שמש ודוד מטלון שמונו כדי לנסות להעביר את החברה הכושלת למסלול הבראה לפני חודשים מועטים, לבעלי השליטה.

בבקשה שהגישה היום מבקשת אייס מבית המשפט "להורות לבעלי השליטה להעביר את התחייבויותיהם בסך 20 מיליון שקל לחברה". אייס, באמצעות עו"ד גיא גיסין, כותבת כי "נדמה שבעלי השליטה בחברה, על אף מודעותם למצבה ולעובדה כי הינה ברת הבראה ועל אף מודעתם ביחס ליתרונו הממשי של הליך הקפאת ההליכים לצורך הבראת חברות על פני הליך של פירוק או כינוס - בחרו לא לעמוד מאחורי התחייבויותיהם הבלתי חוזרות ולהביא הלכה למעשה את אייס ו-1,250 עובדיה לאבדון. על כן מוגשת בקשה דחופה זו ללא מן מימון בגין תקופת ההקפאה, תוך בקשה לקיים דיון".

לאייס אוטו דיפו חובות של 144 מיליון שקל (כולל ערבויות בנקיות), כשחובה למחזיקי אגרות החוב עומד על 83 מיליון שקל מתוך סכום זה. מנגד, לחברה 3.7 מיליון שקל בקופה, מלאי של 6.5 מיליון שקל ויש כלפיה חובות של 27 מיליון שקל נוספים שהיא צריכה לגבות.

לחברה בת, רשת אייס, חובות של 308 מיליון שקל הכוללים חוב של 28 מיליון שקל לבנק הפועלים, ו-18 מיליון שקל גם לבנק לאומי וגם לבינלאומי. לעובדים חייבת הרשת 15.5 מיליון שקל, ולנושיה האחרים והבלתי מבוטחים היא חייבת 200.5 מיליון שקל. שלושת הבנקים המלווים של אייס נתנו את הסכמתם המותנית לצו ההקפאה.

ברבעון השלישי של 2011 דיווחה אייס על הפסד של 25 מיליון שקל. בסך הכל, רשמה החברה פידיון של 205 מיליון שקל - ירידה של 7% לעומת הרבעון המקביל.

כנגד ההתחייבויות, לרשת מלאי בשווי 1.35 מיליון שקל בלבד ורכוש קבוע הרשום בספרים בשווי של 57 מיליון שקל. עם זאת, החברה מציינת כי "רוב הרכוש הקבוע הינו השקעה שבוצעה בסניפים ובמחשוב. לאור כך - ערך הרשות לא משקף ערך כלכלי אמיתי של הרכוש הקבוע".

אייס מנמקת את בקשתה בכך ש"במצבן של החברות (אייס אוטו דיפו ורשת אייס, ל.ז.) לא יספיקו לפרוע את התחייבויותיהן ולהמשיך בפעילותן השוטפת. לפיכך, עולה חשש ממשי כי כבר בימים הקרובים יחלו חלק מנושי החברות לנקוט בצעדים חד צדדים שיביאו להעדפת נושים".

בחודשים האחרונים מנסה אייס בכל כוחה להתחיל בהליך הבראה, הכולל פיטורי עובדים וסגירת סניפים. זאת, לאחר מינויים של שמש ומטלון למנכ"ל ויו"ר החברה, כדי להתמודד עם ההפסדים התפעוליים שהיא מציגה בשנה האחרונה.  אייס מחזיקה ברשת החנויות למוצרי ביתיים אייס, רשת אוטו-דיפו המעניקה שירותים לרכב וברשת "נרות בשנקין".

ובעד מי העובדים? עורכי הדין אופיר רונן וליזה חדש המייצגים את עובדי חברת אייס אוטו דיפו מסרו אתמול כי "העובדים לא מחפשים אשמים, רק רוצים שהחברה תמשיך לפעול ותשלם להם את כל החובו שלהם. העובדים מקווים שיימצא קונה חדש שישקיע בחברה ויעלה אותה על דרך חדשה ומוצלחת. בהתאם לזאת, העובדים תומכים בהליך הקפאת ההליכים על מנת לשמר את מקסימום מקומות העבודה".

הנהלת רשת אייס אוטו דיפו מסרה כי "לצערנו הרב ועל אף כל הניסיונות לשקם את פעילות החברה, עקב הנסיבות המפורטות בבקשה להקפאת התהליכים אנו נאלצים לפעול בדרך זו בכדי להבטיח את המשך קיומה של הרשת ואת המשך פרנסתם של 1250 עובדיה. דירקטוריון אייס פעל בימים האחרונים ללא לאות בכדי למנוע מהלך זה, אך לצערנו ניסיונות אלו לא צלחו. הנימוקים להקפאת ההליכים מפורטים באופן ברור בבקשה".

תגובת גאון

"גאון אחזקות המחזיקה ב-44% מאייס וכלפיה מופנות טענות ההנהלה, יחד עם זבידה, פרסמה הערב הודעה לבורסה. "גאון סחר וקנה ובנה סבורות כי ריצה חפוזה להליך של הקפאת הליכים בניגוד להחלטה שהתקבלה בדבר מינוי בודק חיצוני עלולה להסב נזק רב לאייס דיפו, נושיה ובעליה".

"בימים האחרונים הודיעה הנהלת אייס דיפו לחברה הודעות שונות, ומסרה לה תוכניות תזרימיות שונות, שמשותף להן הוא שאייס דיפו אינה עומדת בתוכנית התזרימית, ווכי גם לאחר שההלוואות יוזרמו לאייס רשתות , אייס רשתות תהא זקוקה להזרמות כספיות נוספות משמעותיות כבר ברבעון הראשון או הרבעון השני של שנת 2012" הסבירה גאון את העיכוב מבחינתה".

"עוד דיווחה גאון כי מחזיקי אגרות החוב של החברה שלחו הבוקר מכתב לבעלי השליטה של החברה (גאון וזבידה) הדורשים מהם, בין היתר, להעמיד את ההלוואות. נאמן האג"ח הוסיף כי אם לא יעמידו את ההלוואות, יראה בהם הנאמן אחראיים למלוא הנזק שייגרם לבעלי אג"ח".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#