בלעדי

מגדל ומנורה השלימו קניית בניין באטלנטה ב-95 מיליון דולר

שתי חברות הביטוח יחזיקו בחלקים שווים ב-75% מהזכויות ההוניות בבניין, המשמש כיום חוות שרתים ■ ההשקעה משקפת תשואה שנתית של כ-8.1% על מחיר הרכישה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מיכאל רוכוורגר

חברות הביטוח והפיננסים מגדל ומנורה ממשיכות להרחיב את תיק ההשקעות שלהן בנדל"ן בחו"ל.

ל-TheMarker נודע כי מגדל, מנורה, חברת קורנרסטון פרטנרס הישראלית (שבשליטת חברת הנדל"ן רמות אופק שבבעלות משפחת רובינשטיין) וכן קרן ריט אמריקאית (קרן השקעות בנדל"ן הנהנית מתנאי מיסוי מיוחדים) בשם Carter Validus Mission Critical (CVMCR), השלימו לפני כשבוע רכישה של בניין המשמש חוות שרתים (Data Center) במרכז אזור העסקים של אטלנטה, ארה"ב, תמורת כ-95 מיליון דולר (כ-360 מיליון שקל).

מתוך סכום זה, השותפים נטלו מימון בנקאי בהיקף של כ-60%-70%, והיתר הוא הון עצמי - כך שמגדל ומנורה יחזיקו בחלקים שווים ב-75% מהזכויות ההוניות בנכס, קרן CVMCR האמריקאית בכ-15%-20%, וקורנרסטון פרטנרס ב-5%-10%.

הבניין הנרכש משתרע על פני שטח כולל של כ-31 אלף מ"ר וכולל שני חניונים חיצוניים המקיפים את הבניין ומלון סמוך. במקום פעלה במשך שלושה עשורים חנות הכלבו , ובמהלך העשור האחרון הוא עבר הסבה לחוות שרתים. הבניין מושכר במלואו בחוזי שכירות ארוכי טווח של יותר מ-10 שנים לשורה של שוכרים איכותיים, שהשקיעו בהשבחת הבניין סכומים מהותיים, בהם החברות טיים וורנר, 3 Equinix ,Level ועיריית אטלנטה.

הבניין מייצר הכנסה תפעולית שנתית נטו (NOI) של כ-7.7 מיליון דולר, המשקפת תשואה שנתית של כ-8.1% על מחיר הרכישה. נפתלי טילסן, מנכ"ל קורנרסטון, ציין כי "עסקה זו מהווה פתיחה מצוינת ל-2012 עבור קורנרסטון. אנו שמחים לשתף פעולה עם הגופים המוסדיים וגוף כמו Carter Validus, ולקחת חלק בעסקה זו, כמו גם בהזדמנויות נוספות בעתיד בתחום חוות השרתים ושירותי הבריאות". עו"ד לורנס שטרנטל, שותף במשרד גרוס קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', ליווה את העסקה עבור קורנרסטון פרטנרס.

בשנתיים האחרונות, חברות הביטוח הישראליות הגדילו בצורה משמעותית את היקף ההשקעות שלהן בנדל"ן בחו"ל, ובארה"ב בפרט. בארה"ב, הראל היא זו שביצעה עד כה הכי הרבה עסקות, שחלקן נעשו עם שותף מקומי, ובחלקן חברו יחד כמה חברות ביטוח ישראליות.

במסגרת אסטרטגיה זו, רכשו מגדל, מנורה וקבוצת הרבור לפני יותר משנה בניין משרדים בפינת הרחובות ברודווי ו-39 במנהטן, תמורת כ-170 מיליון דולר. בנוסף לכך, רכשו באחרונה מגדל, מנורה וחברת גלובל שני מרכזים מסחריים בדרום פלורידה תמורת 37 מיליון דולר. מנורה היתה גם שותפה באחרונה עם חברות הפניקס וגאיה נדל"ן ברכישת מגדל משרדים בג'רסי סיטי, ניו ג'רסי, תמורת כ-272 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker