יניב פגוט מאיילון מסביר את הראלי במניות מתחילת השנה ושופך אור על המחכה לנו בשנת 2012 - זירת היועצים - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יניב פגוט מאיילון מסביר את הראלי במניות מתחילת השנה ושופך אור על המחכה לנו בשנת 2012

בית ההשקעות איילון קיים היום שיחת ועידה ליועצי בנקים שונים, עם האסטרטג הראשי של הקבוצה, יניב פגוט. בשיחת הועידה מסביר פגוט את הראלי במניות מתחילת השנה ושופך אור על המחכה לנו בשנת 2012.

יניב שלום, שנת 2012 נפתחה ברגל ימין, מדוע?

"שני גורמים הובילו לפתיחה החזקה – ההתאוששות בנתוני המאקרו של כלכלת ארה"ב, שהוכיחה את עוצמתה עם ירידה באבטלה וצרכן אמריקאי ש"יצא מהבונקר" וחזר לרכוש מוצרי צריכה במהלך עונת החגים.

ארה"ב מציגה שיעורי צמיחה נאים ביחס לקצב הצמיחה ברבעונים האחרונים והיא המנוע של החדשות הטובות בשווקים. הסיבה השנייה היא טכנית- לא היו במהלך השבועיים הראשונים של השנה הנפקות אג"ח של ספרד או איטליה, ולשוקים לא היה מבחן אמיתי. בהמשך השבוע מדינות אלו יחזור לשוק ואז יהיה צורך לבחון את ההתפתחויות".

עונת הדו"חות הכספיים של הרבעון הרביעי לשנת 2011 החלה זה עתה. מה צפוי לנו בעונת הדו"חות הכספיים בארה"ב? האם שוק המניות בארה"ב יקר?

"שוק המניות בארה"ב לא יקר. מכפילי הרווח נמוכים – כ-12 לחברות ה-S&P500. הפירמות הגדולות צפויות להציג צמיחה של כ-8% ברווחים במהלך הרבעון הרביעי. עם הריבית הנמוכה בשווקי העולם, אין פלא שמשקיעים רבים פונים לארה"ב.

גם ההתחזקות של הדולר האמריקאי תומכת בהשקעה במדינה. ברבעון הקרוב, החברות הפיננסיות, בעיקר AIG, וחברות האנרגיה בשל העלייה במחיר חבית נפט צפויות להציג רווחים גדולים. עם זאת סקטור הטלקום צפוי להציג ביצועים חלשים".

מארה"ב נעבור לאירופה. מה הם התחזיות שלכם לכלכלת אירופה בשנת 2012, מה הם ציפיות הריבית באירופה ומה כל זה גוזר באשר לשערו של מטבע היורו?

"אירופה במיתון והכלכלה בדרך להתכווץ עוד יותר. אם לא יהיה פתרון לבעיית החוב הריבוני אנחנו בדרך לעיצוב מחדש של גוש האירו. כרגע הצפי הוא לצמיחה של שלילית של חצי אחוז ב-2012, אבל ייתכן שאף נראה צמיחה שלילית מזו. להערכתנו אנחנו בדרך לעוד הפחתות ריבית, בדומה לצעדים שנקט הפד האמריקאי. כל אלו יובילו להמשך מגמת היחלשות היורו".

מה הם האיומים המרכזיים באירופה בנקודת הזמן הנוכחית? מה הוא הפתרון לסיטואציה אשר נוצרה?

"האתגר הוא היכולת למחזר את החוב. איטליה לבד צריכה לגייס בחודשים הקרובים 100 מיליארד יורו ובשנה הקרובה 300 מיליארד יורו- מדובר בסכומם גדולים, שגדולים גם על קרן החילוץ האירופאית.

כל אלו מצטרפים לדרישה מהבנקים באירופה להגדיל את ההון העצמי שלהם. השילוב של הגורמים האלו יוביל למחנק אשראי, שצפוי לפגוע בצמיחה. הפתרון היחיד הוא כניסה מאסיבית של הבנק המרכזי לשוק האג"ח הריבוני. השוק לא יוכל להתמודד לבד עם האתגר הזה".

לאחר שסקרנו את התמונה הגלובלית נתמקד בשוק המקומי. נתחיל במקרו כלכלה, נמשיך לשוק האג"ח ונסיים בשוק המניות המקומי.
תן לנו בבקשה את הנחות האינפלציה, הגירעון הממשלתי והצמיחה של איילון.


אינפלציה 2%-2.5% אחוז השנה.
גירעון 3.5%-4% אחוז תוצר ב-2012.

"ההבדל המשמעותי בין איילון לגופים האחרים הוא שאנו סבורים שיהיה גירעון מהותי בהכנסות מסים ב-2012, ירידה בהשקעות ועלייה באבטלה. הנחות הצמיחה בהכנסות ממיסים לשנת 2012 מופרזות. לא הולכת להיות שנה קלה".

"בנוסף, אנו חלוקים על עמדת בנק ישראל ביחס לתחום הדיור. בנק ישראל מעריך שמרכיב הדיור במדד יעלה ב-4% השנה, לדעתנו סעיף שירותי דיור בבעלות יעלה רק ב-2%.

צפויה עלייה במחירי החשמל, מחירי המזון והמסים עירוניים, דולר, נפט ולכן אינפלציית הליבה תהא גבוהה מהערכות בשוק ואילו רכיב הדיור במדד יהווה גורם ממתן.


מה הנחות אלו גוזרות באשר למח"מ המומלץ של תיק האג"ח וכן באשר לבסיס ההצמדה?

"ב-2011 המלצנו על אג"ח ממשלתי ארוך ולשמחתנו ההמלצה הייתה מוצלחת. לשנת 2012 אנו ממליצים שלא לתת משקל יתר לאג"ח ממשלתי ארוך. בהנחה של התייצבות באירופה מגמת הורדות הריבית של בנק ישראל תיפסק והסיכון/סיכוי באפיק זה הולך להיות פחות אטרקטיבי".

במצב עולם של אסקלציה באירופה יפתחו ה-CDS וכן ההכנסות ממיסים יפגעו ויאלצו הגברת גיוסים. ממשלתי קצר-בינוני זה המקום להיות בו על העקום הממשלתי.

השוק הקונצרני מושך כותרות רבות בחודשים האחרונים. מה היא עמדתכם באשר לאטרקטיביות ההשקעה בשוק זה? תן לנו ברשותך מספר רעיונות השקעה בתחום.

"מבחינת השוק הקונצרני הבעיה המרכזית היא מחזור החוב. רוב החברות לא יתמודדו עם שוק סגור לאורך זמן. עד לפני כשלושה שבועות השוק היה סגור לחברות שאינן מדורגות גבוה מאוד. עם זאת, לאחרונה יש שיפור באווירה בשווקים ולא מעט הנפקות חדשות.

יחד עם זאת, הנחת העבודה של איילון היא ששיא המשבר באירופה עוד יגיע, ולכן מפלס הפחד עוד יעלה. כרגע, למרות המרווחים המפתים, קיים מתאם גבוה בין אג"ח קונצרני למניות ולכן מומלץ לא לתת משקל גבוה בתיק לסקטור זה ולפזר את התיק הקונצרני ככל האפשר על מנת למזער את סיכון האג"ח הבודד".

אג"ח מומלץ:

אג"ח קבוצת דלק ואג"ח דלק אנרגיה, שמגובה ביחידות השתתפות ומרווחים מעניינים.
אג"ח בנקים.
לחובבי סיכון ניתן לתבל ב:

אפריקה-ישראל
אי.די.בי פיתוח

נסיים בשוק המניות המקומי. מה היא עמדתכם באשר לרמות המחירים בשוק? מה הם רעיונות ההשקעה המובילים שלכם בשוק המניות המקומי?

"רמת המחירים נוחה. יש קונסנזוס שהשוק לא יקר. הבנקים נסחרים בדיסקאונט של 30% על ההון שלהם. בתסריט של התייצבות באירופה והמשך תמיכה מארה"ב, השוק ירוץ קדימה.
עם זאת, מומלץ להתמקד על מדד ת"א 25, שמכיל בתוכו הרבה מניות חבוטות- כיל, החברה לישראל והבנקים. המדד נותן פתרון טוב, נזילות ומחירים נוחים.

שלב השאלות המהירות

• דולר או יורו?- דולר ביג טיים
• דולר - שקל – למעלה או למטה? – הדולר יתחזק, רמת 4 שקלים לדולר תיפרץ.
• זהב- למעלה או למטה? למעלה
• נפט – זהב או למטה? למעלה
• מדד ת"א 25 או מדד היתר? ת"א 25
• מניות או אג"ח קונצרני? מניות
• השקעה באג"ח ארה"ב? לא מומלץ
• בנקים בארץ או בחו"ל? בנקים בארץ
• מניות ישראליות או אג"ח קונצרני ישראלי? מניות ישראליות, עדיפות למדד ת"א 25.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#