כת"ש ועופר הייטק השקיעו 1.4 מיליון דולר בטרומבוטק של הדסית

הגיוס מיועד לממן את הניסוי הקליני שלב 2a של החברה שצפוי להסתיים בסוף 2012

אורן פרוינד
שתפו בפייסבוק

הדסית ביו החזקות מודיעה כי חברת הפרוטפוליו טרומבוטק השלימה גיוס הון בסך 1.4 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ-5 מיליון דולר. בסיבוב השתתפו שלושת בעלי המניות העיקריים: כת"ב, הדסית ביו ועופר הייטק. שיעור האחזקה לאחר הגיוס הינו: כת"ב מחזיקה בכ-46%, עופר הייטק בעלת כ-29% מהמניות והדסית ביו מחזיקה בכ-25% המניות הנותרות.

הגיוס מיועד לממן את הניסוי הקליני שלב a2 של החברה שצפוי להסתיים בסוף 2012. טרומבוטק נמצאת כרגע בשלב a2 של פיתוח קליני של מוצר הדגל שלה לטיפול בשבץ מוחי, THR-18 פפטיד סינטטי, הפונה לפוטנציאל שוק ענק המוערך בכ-3 מיליארדי דולרים בשנה.

צילום: עופר וקנין

טרומבוטק החלה בגיוס חולים בשלושה בתי חולים בישראל (הדסה, איכילוב וולפסון), והיא ממתינה לאישור רגולטורי בהודו שם יגוייסו חולים בכ-3 מרכזים. החברה החליטה להרחיב את הניסוי הקליני ולכלול בו מרכזים רפואיים באירופה ובארה"ב.

אופיר שחף, מנכ"ל הדסית ביו החזקות התייחסה לסבב גיוס ההון האחרון. לדבריה, "אנו גאים בגיוס האחרון בטרומבוטק ורואים בכך הבעת אמון חזקה של כל בעלי מניות של בחברה. לאור המצב בשווקים הפיננסים רק חברות בעלות טכנולוגיה מצטיינת ופוטנציאל כלכלי מצליחות לגייס מימון להמשך הפעילות - באמצעות הכסף שגויס תמשיך החברה בניסויים קליניים. טרומבוטק נמצאת כרגע במגעים עם חברות פארמה בינלאומיות במטרה ליצור שיתוף פעולה לקראת השלבים הבאים בפיתוח הקליני של THR-18".

חברת טרומבוטק מבוססת על מחקריו של פרופ' עבד אל-ראוף חיג'אזי מביה"ח הדסה עין-כרם. בחברה שותפים הדסית ביו, כלל תעשיות ביוטכנולוגיה ועופר הי-טק והיא מנוהלת ע"י ד"ר רות בן יקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker