לאומי מתנגד לדיון בהסדר אותו הגישו הנאמנים בדוראה

מתגובת הבנק לבית המשפט: "הנאמנים לא ניהלו עם בנק לאומי כל מו"מ ביחס להצעה ולכן לא ברור איזה סעד או הוראה מצפים הנאמנים מבית המשפט לתת"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בנק לאומי מתנגד לדיון בהסדר של דוראה אותו הגישו הנאמנים עו"ד אורי ברגמן וגיא גיסין. הבנק טוען בתגובתו לבית השפט כי מטרות הנאמנים בדיון לא ברורות. על פי התגובה, שהוגשה על ידי עופר שפירא, עורך הדין של של הבנק, נכתב כי "לא ברור מה מבוקש במסגרת הבקשה של הנאמנים. תמוהה הבקשה לנוכח תוצאות אסיפות מחזיקי אגרות החוב אשר דחו את ההצעה ואישרו באופן עקרוני הצעה אחרת מההצעה שהוגשה לעיון בית המשפט". לטענת הבנק, בנסיבות שנוצרו, "לא מובן לאיזה עתירה הבנק אמור להתייחס ומה בדיוק רצונם של הנאמנים".

גיא גיסיןצילום: עופר וקנין

בנק לאומי הינו נושה מובטח של דוראה מכוח משכנתא שהחברה יצרה לטובתו על פרויקט היי סיב בפתח תקוה. חובותיה של החברה כלפיו מסתכמים בכ-21.1 מיליון שקל. הבנק הינו נושה מובטח גם של חברת אדר שבבעלותה של דוראה המחזיקה ב-35% ממניותיה וחובה לבנק מסתכם ב-10.6 מיליון שקל. בתגובת הבנק נכתב כי "אין חולק כי דוראה הינה חדלת פירעון ובצאלאל איגר בעל השליטה בדוראה, הודיע לבנק כי אין ביכולתה של חברת אדר לעמוד בהתחייבויותיה".

עוד טוענים לאומי כי נוסח ההצעה מטעם רו"ח יאיר רבינוביץ' ורו"ח דורון שגיב לקניית החברה היתה כללית וראשונית ביותר וטרם זכתה לאישור מצד נושי החברה. עוד מוסיפים כי "הרציונל העסקי והכלכלי המונח בבסיסה, אינו ברור כלל בלשון המעטה". הבנק טוען כי "הנאמנים לא ניהלו עם בנק לאומי כל מו"מ ביחס להצעה ולכן לא ברור איזה סעד או הוראה מצפים הנאמנים מבית המשפט לתת מלבד עצם קיומו של הדיון אשר גם לא מובן מה יהיה תוכנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ