בי קומיוניקיישנס ורבוע כחול נדל"ן גייסו 250 מיליון שקל

בי קומיוניקיישנס הרחיבה את סדרה ב' - הנסחרת בתשואה של 7.3% עם מח"מ של 4.7 שנים ■ רבוע כחול נדל"ן הרחיבה סדרה ד' בתשואה אפקטיבית של 5.8% עם מח"מ של 5.3 שנים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

בי קומיוניקיישנס, שנשלטת על ידי שאול אלוביץ' ומחזיקה בחברת התקשורת הישראלית בזק, השלימה הנפקה פרטית של אג"ח בהיקף של 100 מיליון שקל. ההנפקה נעשתה על ידי הרחבה של סדרה ב', שנסחרת כעת בבורסה בתשואה של 7.3% עם מח"מ (זמן ממוצע של החזר החוב) 4.7 שנים. בי קומיוניקיישנס הינה חברה דואלית, הנסחרת בבורסה של תל אביב בשווי שוק של למעלה מ-1.5 מיליארד שקל.

דורון תורג'מן, מנכ"ל בי קומיוניקיישנס, הסביר כי הגיוס נועד לשפר את המקורות הפיננסיים של החברה. סדרה ב', המדורגת A2 על ידי מידרוג (דירוג גבוה-בינוני), בעלת מח"מ של 4.75, כאשר הקרן משולמת ב-4 תשלומים שווים בין השנים 2016-2019. הסדרה נסחרת במדד תל בונד שקלי, והיקפה אחרי הגיוס יעמוד על כ-500 מיליון שקל (ערך נקוב). ההנפקה בוצעה בהובלת דיסקונט חיתום.

איגרות החוב שהנפיקה החברה יהיו "חסומות" למשך חצי שנה, כלומר האיגרות לא יוכלו להימכר למשקיעים בשוק אלא בעוד מספר חודשים. "החסימה" נועדה לשמור על ערכן של האיגרות הנוכחיות בשוק ולמנוע מניפולציות וספסור באיגרות החוב על ידי הרוכשים. המכירה בתום תקופת החסימה כפופה להגבלים הקבועים בחוק (סעיף 15 ג' לחוק ניירות ערך), ועשויה להתבצע במנות קצובות על פני מספר חודשים.

במקביל לבי קומיוניקיישנס, גם רבוע כחול נדל"ן בשליטת דודי ויסמן הודיעה כי ביצעה הרחבה של סדרה ד' למשקיעים פרטיים בהיקף של 150 מיליון שקל (ערך נקוב). רבוע כחול נדל"ן עוסקת בבנייה למגורים ובהשכרת נדל"ן מניב (רובו הוא לחברה האם אלון רבוע כחול). טרם ההנפקה חברת הדירוג מידרוג אישרה דירוג A1 (גבוה-בינוני) באופק "שלילי" לסדרות החוב של החברה.

במסגרת ההרחבה, איגרות החוב הונפקו ב"דיסקאונט" יחסית למחירן כעת בבורסה, ועל כן התשואה עליהן עלתה ל-5.6% (במח"מ של 5.3 שנים) בהשוואה לתשואה של 5.28% בהן נסחרות האיגרות כעת בשוק. בנוסף לדיסקאונט הניתן בהנפקה, הרוכשים - שלוש חברות ביטוח גדולות – וכן המפיצים בהנפקה (החתמים) יזכו לעמלה של 1.7% מכלל היקף הגיוס (מעין "עמלת התחייבות מוקדמת") - סה"כ 2.55 מיליון שקל. בשקלול עמלת הרכישה, התשואה האפקטיבית על האג"ח תעלה ל-5.8%.

מי שהובילו את ההנפקה היו ברק קפיטל חיתום בניהולו של צביקה מאנס ופועלים אי.בי.אי בניהולו של ארז גולדשמידט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker